Prokurator krajowy sprecyzował, że śledztwa prowadzone przez wrocławskich śledczych dotyczą nieruchomości znajdujących się w sumie na 56 warszawskich ulicach. Dodał, że w części przypadków chodzi o kilka nieruchomości na jednej ulicy; jedna nieruchomość położona jest w Zakopanem.
"41 postępowań prowadzonych jest w ramach prokuratury regionalnej w Warszawie" - dodał. Zaznaczył zarazem, że do prokuratur wpłynęło dodatkowo 38 zawiadomień o dzikiej prywatyzacji - z tego 26 za pośrednictwem Prokuratury Krajowej a 12 innych prokuratur. "To wszystko nam daje liczbę ponad 100 postępowań na różnym etapie, które dotyczą reprywatyzacji w Warszawie" - sprecyzował.
"To jest olbrzymi problem i olbrzymia skala przestępczości, będziemy na bieżąco podejmować decyzje, aby sprawdzać kadrowo, personalnie, a także technicznie zespół wrocławski, a być może podejmiemy także inne decyzje, aby te postępowania były prowadzone w sposób rytmiczny, prawidłowy i żeby skutecznie ustalić prawdę materialną" - dodał.
Święczkowski poinformował również, że powołał zespół koordynacyjny w Prokuraturze Krajowej, który składa się z szefów różnych departamentów, biur. "Cyklicznie odbywają się spotkanie zespołu, w toku prac zdecydowaliśmy się znacznie poszerzyć ilość prokuratorów zajmujących się sprawami administracyjnymi i cywilnymi, którzy będą kierować stosowne wnioski, stosowne pozwy do sądów administracyjnych czy do urzędów, aby zablokować proces nielegalnych reprywatyzacji w Warszawie" - powiedział.