Tegoroczna edycja Dnia Otwartego Notariatu odbędzie się 26 listopada w 23 miastach w Polsce.

Jej gospodarzami będą: Bydgoszcz, Toruń, Poznań, Chełm, Puławy, Radom, Katowice, Gliwice, Bielsko-Biała, Częstochowa, Warszawa, Białystok, Olsztyn, Wrocław, Legnica, Jelenia Góra, Łódź, Szczecin, Gorzów Wlkp., Koszalin, Kraków, Krosno, Jasło. W tym roku – po raz pierwszy w historii tej akcji – DON odbędzie się także w Berlinie, gdzie notariusze będą udzielać informacji leżących w ich kompetencjach zawodowych.

W poprzednich latach notariusze rozmawiali na temat dziedziczenia, spadków, przekazywania majątku rodziny oraz bezpiecznej jesieni życia. Tematem tegorocznej edycji będą testamenty notarialne. Podczas spotkań z obywatelami rejenci będą wyjaśniać, że taka forma przekazania majątku najbliższym jest najbardziej bezpieczna i skuteczna.

Niezależnie od tematu przewodniego notariusze odpowiedzą też na wszystkie pytania leżące w ich kompetencjach.

Dzień Otwarty Notariatu to ogólnopolska akcja edukacyjno-społeczna, której organizatorem jest Krajowa Rada Notarialna, we współpracy z izbami notarialnymi. Jej celem jest edukacja prawna obywateli w zakresie zagadnień leżących w kompetencjach zawodowych notariuszy.

Każdego roku na odbywające się w kilkudziesięciu miastach Polski spotkania z rejentami przychodzi nawet kilka tysięcy osób.

PS/źródło: KRN