statystyki

Instytucja rozliczająca projekt unijny najlepiej wie, jak został on wykonany

autor: Sławomir Wikariak30.09.2016, 17:00
kalkulator, tabela, podatki

Zdaniem KIO to instytucje pośredniczące są najwłaściwsze do tego, by potwierdzić należyte wykonanie wcześniejszych usługźródło: ShutterStock

Oświadczenia bezrobotnych potwierdzające, że dzięki startującej w przetargu firmie znaleźli pracę, nie wystarczą, by potwierdzić, że wcześniej należycie realizowała usługi aktywizacyjne.

TEZA W przetargu na aktywizację osób bezrobotnych trudno wymagać, by doświadczenie firmy potwierdzały setki osób, które wcześniej dzięki niej znalazły pracę. Zwłaszcza że nie byłyby one w stanie potwierdzić, czy przedsiębiorca wykonał wcześniejsze zlecenia należycie.

STAN FAKTYCZNY Jeden z wojewódzkich urzędów pracy ogłosił przetarg na świadczenie usług aktywizacji zawodowej dla osób długotrwale bezrobotnych. Jednym z warunków było wykazanie się doświadczeniem w tego typu działalności. Potwierdzać je miała wcześniejsza realizacja takich usług wobec co najmniej 400 osób, przy czym minimum 200 z nich miało znaleźć zatrudnienie.

Firma, która zwyciężyła w tym przetargu, przedstawiła wykaz usług wykonanych w ramach projektów współfinansowanych z funduszy europejskich oraz zaświadczenia z tzw. instytucji wdrażającej. Zdaniem konkurencyjnego wykonawcy to nie one powinny jednak potwierdzać właściwe wykonanie usług. Usługi te były bowiem świadczone na rzecz bezrobotnych i to jedynie oni mogliby wydać stosowne oświadczenia potwierdzające znalezienie pracy. Zarzut ten został podniesiony w odwołaniu wniesionym do Krajowej Izby Odwoławczej.


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane