statystyki

Instytucja rozliczająca projekt unijny najlepiej wie, jak został on wykonany

autor: Sławomir Wikariak30.09.2016, 17:00
kalkulator, tabela, podatki

Zdaniem KIO to instytucje pośredniczące są najwłaściwsze do tego, by potwierdzić należyte wykonanie wcześniejszych usługźródło: ShutterStock

Oświadczenia bezrobotnych potwierdzające, że dzięki startującej w przetargu firmie znaleźli pracę, nie wystarczą, by potwierdzić, że wcześniej należycie realizowała usługi aktywizacyjne.

TEZA W przetargu na aktywizację osób bezrobotnych trudno wymagać, by doświadczenie firmy potwierdzały setki osób, które wcześniej dzięki niej znalazły pracę. Zwłaszcza że nie byłyby one w stanie potwierdzić, czy przedsiębiorca wykonał wcześniejsze zlecenia należycie.

STAN FAKTYCZNY Jeden z wojewódzkich urzędów pracy ogłosił przetarg na świadczenie usług aktywizacji zawodowej dla osób długotrwale bezrobotnych. Jednym z warunków było wykazanie się doświadczeniem w tego typu działalności. Potwierdzać je miała wcześniejsza realizacja takich usług wobec co najmniej 400 osób, przy czym minimum 200 z nich miało znaleźć zatrudnienie.

Firma, która zwyciężyła w tym przetargu, przedstawiła wykaz usług wykonanych w ramach projektów współfinansowanych z funduszy europejskich oraz zaświadczenia z tzw. instytucji wdrażającej. Zdaniem konkurencyjnego wykonawcy to nie one powinny jednak potwierdzać właściwe wykonanie usług. Usługi te były bowiem świadczone na rzecz bezrobotnych i to jedynie oni mogliby wydać stosowne oświadczenia potwierdzające znalezienie pracy. Zarzut ten został podniesiony w odwołaniu wniesionym do Krajowej Izby Odwoławczej.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane