Adwokaci, radcowie, sędziowie czy prokuratorzy (oraz oczywiście aplikanci), którzy lubią sportowe zmagania w gronie kolegów i koleżanek po fachu, już powinni zacząć szlifować formę. Właśnie ruszyły zapisy do udziału w XXVII Ogólnopolskiej Letniej Spartakiadzie Prawników. Impreza odbędzie się w dniach 7-11 września 2016 r. w Szczecinie.
Na spartakiadzie przeprowadzone zostaną zawody lekkoatletyczne, w tym dyscypliny biegowe, pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż. Nowością będzie sztafeta szwedzka, czyli bieg na 100 m, 200 m, 400 m i 800 m. Okazję do pokazania swoich umiejętności będą mieli miłośnicy sportów rakietowych: tenisa, badmintona, squasha i tenisa stołowego. Dla spragnionych intelektualnych rozrywek odbędą się turnieje szachowe i brydżowe. Nie zabraknie zmagań drużynowych w siatkówce, koszykówce, streetballu i piłce nożnej plażowej. Wielkim widowiskiem mają szansę stać się wyścigi smoczych łodzi po Odrze. Ale prawnicy, którzy preferują zawody pływackie, też będą mogli wykazać się szybkością i siłą swoich mięśni, i to na basenie o parametrach olimpijskich. Tradycyjnie już zmaganiom sportowym będą towarzyszyć imprezy o charakterze integracyjnym, w tym bal połączony z aukcją charytatywną przedmiotów przekazanych m.in. przez utytułowanych sportowców.
Pomysłodawcą idei spartakiady jest mec. Andrzej Josse, który wraz ze Zrzeszeniem Prawników Polskich organizował pierwsze edycje tej ogólnopolskiej imprezy. Wydarzenie, które zawsze przyciąga ok. 600 przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych, co roku odbywa się w innym mieście. W 2015 r. spartakiadę gościła Warszawa.
Więcej szczegółowych informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie www.spartakiada2016.pl. Dziennik Gazeta Prawna i serwis Prawnik.pl są patronami medialnymi imprezy.