statystyki

Marcin Wojewódka - kondotier na antypodach

autor: Łukasz Guza24.05.2016, 00:00; Aktualizacja: 24.05.2016, 11:33
dr Marcin Wojewódka, radca prawny z Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy

dr Marcin Wojewódka, radca prawny z Kancelarii Wojewódka i Wspólnicyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zaczynał w firmie z Wielkiej Piątki, jako radca prawny toczył sądowe batalie m.in. z ZUS. Teraz jednak dr Marcin Wojewódka przeszedł na stronę zakładu i objął funkcję jego wiceprezesa.

Od 12 lat Marcin Wojewódka nie miał szefa, nie składał wniosków urlopowych, nie przechodził badań lekarskich z zakresu medycyny pracy. Prowadził kancelarię Wojewódka i Wspólnicy, która osiągnęła rynkowy sukces – jest dziś trzecią największą butikową kancelarią specjalizującą się w prawie pracy. Co go skłoniło do ograniczenia własnej działalności i podjęcia służby w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych?

– Przede wszystkim skala oraz rodzaj wyzwania – ZUS to trzeci największy pracodawca w Polsce, zatrudniający 46 tys. osób, największa instytucja finansowa w Polsce odpowiedzialna za operacje finansowe rzędu 200 mld zł rocznie. Nawet w krajach zachodnioeuropejskich niewiele jest podmiotów, które mogłyby się z nim pod tym względem równać – tłumaczy nowy członek zarządu zakładu.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane