statystyki

Zraniona żona i maile z podpisem adwokata

autor: Ewa Maria Radlińska06.05.2016, 06:39; Aktualizacja: 06.05.2016, 06:49

Sąd przyznał 16,5 tys. zł dla aplikantki adwokackiej, za narażenie na szwank jej dobrego imienia.

Była to sprawa z powództwa aplikantki adwokackiej A. C. przeciwko B. J. o ochronę dóbr osobistych i zapłatę. Pozwana była żoną S. J. Jej mąż będąc w 2013 r. w sanatorium poznał pewną kobietę. I choć turnus się skończył, to ich znajomość przetrwała. Żona ustaliła kim jest nowa sympatia męża, gdzie mieszka i pracuje. Założyła konto mailowe używając danych osobowych nieznanej jej osoby - aplikantki adwokackiej A. C. i zaczęła wysyłać maile do tej „drugiej”.

Żądanie 20 tys. zł

W sumie były trzy maile. W pierwszym żona - podszywając się za adwokata -poinformowała tę kobietę, że w związku z jej romansem ze S. J. małżeństwo B. i S. J. uległo rozpadowi, co spowodowało u żony konieczność podjęcia leczenia. Pod pismem podpisała się „A. C.- adwokat”. W drugim mailu powiadomiła adresata, że zamierza złożyć pozew o rozwód przeciwko S. J. „o zdradę oraz romans”. I znowu podpisała się jako „A. C.- adwokat”. Wskazała - jako adwokat żony - numer własnego konta bankowego żądając odszkodowania dla pokrzywdzonej żony Pani B. J. w wysokości 20 tys. zł. „Kwota ta zostanie przeznaczona na koszty leczenia, koszty wynajęcia mieszkania, koszty adwokackie, rozprawy sądowej do której to Pani się przyczyniła” - pisała w mailu do znajomej męża. Kolejny mail został wysłany na adres męża tej kobiety i był podpisany jako „A. C. - aplikant adwokacki”, wskazując adres kancelarii adwokackiej oraz sygnaturę sprawy. W piśmie tym rzekomo reprezentujący żonę aplikant adwokacki A. C., poinformowała męża o zdradzie żony.


Pozostało jeszcze 92% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane