statystyki

Radcowie prawni kontra realia rynkowe

autor: Marcin Sala-Szczypiński13.04.2016, 07:33; Aktualizacja: 13.04.2016, 07:37
Marcin Sala-Szczypiński

Marcin Sala-Szczypińskiźródło: Materiały Prasowe

Komu służą regulacje dotyczące zasad informowania o wykonywaniu zawodu radcy prawnego? W założeniu słuszne, odnoszące się do zasad postępowania pomiędzy radcami prawnymi, w praktyce osłabiają ich w rywalizacji z kancelariami odszkodowawczymi i innymi podmiotami, które nie muszą stosować się do zaostrzonych standardów etyki - pisze r.pr. Marcin Sala-Szczypiński.

Problematyka informowania o wykonywaniu zawodu radcy prawnego zdaje się budzić coraz większe spory. Po pierwsze dlatego, że to zagadnienie niezwykle istotne dla wszystkich, którzy zamierzają rozpocząć prowadzenie własnej kancelarii – temat odżywa zatem z nową siłą co roku, wraz z kolejną falą młodych radców, zderzającą się po egzaminie radcowskim z brutalnymi realiami rynkowymi. Po drugie dlatego, że regulacja Kodeksu etyki radcy prawnego (KERP) wydaje się, zdaniem wielu praktyków, znacząco odbiegać nie tylko od oczekiwań radców prawnych zainteresowanych reklamą swojej działalności, ale także od wspomnianych realiów rynkowych. I choć od wejścia w życie KERP nie minął jeszcze rok, zgłaszane są postulaty jego zmiany. Aż dziwi, że taki temat nie pojawił się na piątej części egzaminu radcowskiego, dotyczącej zasad etyki. Choć nie na egzaminie, ale i tak młodzi radcowie będą musieli się z nim zmierzyć w życiu zawodowym, walcząc o klientów i zlecenia.

Marcin Sala-Szczypiński

Marcin Sala-Szczypiński

źródło: Materiały Prasowe


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane