statystyki

Na początek zabijmy wszystkich prawników

autor: Maciej Bobrowicz12.04.2016, 00:00
Maciej Bobrowicz

Maciej Bobrowicz, radca prawny, mediator gospodarczy i sądowy, prezes KRRP w latach 2007-2013źródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Materialy prasowe


Tak mówi rzeźnik w „Królu Henryku VI” Williama Szekspira. Pogląd, że prawnicy uosabiają wszelkie zło, nie traci na aktualności - pisze r.pr. Maciej Bobrowicz. 

 Poseł (prawnik) złożył interpelację do ministra sprawiedliwości „w sprawie znacznych podwyżek stawek minimalnych opłat za czynności adwokackie i czynności radców prawnych”. Przedstawił trzy argumenty. Po pierwsze wysokość wynagrodzenia uzależniona od wysokości przedmiotu sporu, a nie od złożoności sporu „jest krzywdząca względem obywateli”, a podwyżka spowoduje „ograniczenie dostępu do sądów”. Po drugie podwyżki będą miały „negatywny wpływ na gospodarkę”, bowiem koszty działalności „danego podmiotu wzrosną”, a „strona przegrana będzie zobligowana do uiszczenia podniesionych opłat, co przyczyni się do znacznego uszczuplenia jej środków finansowych, co w niektórych przypadkach może doprowadzić do bankructwa podmiotu”. Po trzecie podwyżki przyniosą korzyść jedynie prawnikom, czyli „przedstawicielom sektora nieprodukcyjnego”.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane