Konflikt o TK stanął, czyli narasta. Zacznie działać u nas system alternatywnej rzeczywistości prawnej?

autor: Ewa Ivanova, Grzegorz Osiecki05.04.2016, 07:36; Aktualizacja: 05.04.2016, 08:09
Czy Polsce grozi prawna anarchia, czy dojdzie do kompromisu?

Czy Polsce grozi prawna anarchia, czy dojdzie do kompromisu?źródło: Wikimedia Commons

Trybunał Konstytucyjny od jutra zacznie wydawać pierwsze orzeczenia, sprawiające powstanie prawnego precedensu, przed którym ostrzegali eksperci.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • Spiechowicz(2016-04-05 08:04) Zgłoś naruszenie 105

  Trybunał Konstytucyjny od lat jest sparaliżowany. w TK leżą sprawy jeszcze z roku 2004 !!! - dwanaście lat .. ! a obecna sytuacja ? teraz kończy się kadencja sędziego Granata, w grudniu Rzeplińskiego, za rok Biernata, i PiS będzie mieć 8 sędziów - i posprzątane... :)

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • zlot(2016-04-05 11:40) Zgłoś naruszenie 93

  Zakładając hipotetycznie, gdyby sejm przyjął nowelę ustawy o TK o tej treści, że w składa trybunału wchodzi jeden, jedyny najprawdziwszy Prezes, jako jeden, jedyny, sprawiedliwy sędzia, to oczywiście logiczne byłoby (sic!), że o zgodności tej nowelizacji z ustawą orzekałby już Prezes, jako jeden, jedyny, sprawiedliwy sędzia.

  Odpowiedz
 • Kuba(2016-04-05 13:20) Zgłoś naruszenie 47

  ......nie ma NIC gorszego jak sprzedajne sądy i dyspozycyjni sędziowie!--chociażby wiek emerytalny czy prawa nabyte dla byłych zatrudnionych w szkodliwych i niebe war pracy. ......Trybunał udowodnił ,że nigdy nie będzie ostoją uczciwości ,sprawiedliwości społecznej i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. ..... ..............a gdzież ten Rzeplinski sprawiedliwy i Trybunał Konstytucyjny był jak nawet spracowanym bez ferii, bez wakacji, zatrudnionym od 15r życia pozwolili ukraść wiek emerytalny. ............Nawet Tym z Nich co za Komuny i POstkomuny pracowali w soboty , w święta a także w tygodniu w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych zapewniając Im ciepło ,energie czy ratunek.. Nawet Tym z Nich co pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy POzwoli wstecznie okraść także jeżeli na dzień wstecznej zmiany Ustawy o emeryturach POdmostowych mieli więcej niż 15 lat pracy tylko dlatego ,ze byli młodsi wiekiem.. Na cóż więc ta banda wykształciuchów Trybunalskich zasłużyła? Co z art 12 ustawy POdmostowej która nie zalicza nadgodzin do stażu choć każdą absencje odlicza? .........Gdzie się to wykazuje na świadectwach pracy -dlaczego nie? Czy to jest co orzekł TK w tych kwestiach Konstytucyjne,czyz to nie zakazany Konstytucją RP wyzysk aby się przypodobać byłemu Ćpunowi z Maciu Piciu. Czyż Tusk nie powiedział Im --Nie godzi się -tyle że w przypadku Policji i Wojska "" Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " -czyż w ten sposób nie wskazał na Pana Trybunał jako głownego błogosławiciela POdlości, tak tej którą zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych, a co zrobił z Tymi którzy często są zatrudnieni od 15 r życia (umowy o prace dla małoletnich -nie mieli wakacji ani ferii -Ich całe wolne to urlop pracowniczy )--czy o Tych ludziach myśleliście ?

  Odpowiedz
 • Merytoryczne zbadanie szansa dla PRAWDY !(2016-04-05 15:29) Zgłoś naruszenie 26

  Czy wiceszef KE oraz sekretarz generalny RE maja juz merytoryczne stanowiska w tych sprawach, czy bedzie powielali zdania i opinie Martina Schulza, dzialajacego pod dyktando zdrajcy Donalda Tuska ??? Zdrajcom ktorzy jezdzili do Moskwy a dzisiaj jezdza do Berlina i Brukseli mowimy ---NIE--- !!! Robia-interesy w znienawidzonej POLSCE ??? !!! Zabiliby nas wszystkich Polakow ! ! ! Tak sie zaczyna ? ? ? Oczywiscie Europy solidarnej a nie Judaszowskiej jaka nam serwuje Merkel oraz putinowska RURA, aby mniejsze kraje doprowadzic do niewolnictwa !!! Wczym maja jej pomuc NACHODZCY i terrorysci !!! Nie przysylajcie nam do Polski/kraju hitlerowcow i faszystow, prosze !!! Oto fakty i slowa waszego FASZYSTY o Polakach !!! Prawo i Sprawiedliwość dobrze zdaje sobie sprawę, że nie znajdzie wsparcia w zagranicznych bankach, sieciach i korporacjach. Podobnie w wielkich mediach, które wprawdzie publikują po polsku, ale jeśli chodzi o ich prawdziwy stosunek do naszego kraju, treść płynącego z nich przekazu właściwie streszczają głośne ostatnio tezy dyrektora jednej z firm działających na zachodnim wybrzeżu (cyt.: Zabiłbym wszystkich Polaków. Nienawidzę ich. Tak, jestem hitlerowcem, ale to wina tego kraju, że taki jestem).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane