W oczekiwaniu na projekt ustawy antyterrorystycznej: Czy czeka nas dalsze dokręcanie nadzorczej śruby?

25.03.2016, 19:00
Kilka dni temu Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zapowiadał, że projekt na pewno będzie krytykowany. Na razie jednak nie ma materiału do krytyki, a szereg ogólników i podsycanie emocji.

Kilka dni temu Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zapowiadał, że projekt na pewno będzie krytykowany. Na razie jednak nie ma materiału do krytyki, a szereg ogólników i podsycanie emocji.źródło: Newspix
autor zdjęcia: JAKUB NICIEJA

Wciąż nie poznaliśmy projektu przygotowywanej od miesięcy ustawy antyterrorystycznej. Zamiast tego mamy kolejne zapowiedzi i podsycanie emocji, które zapanowały w całej Europie po zamachach w Brukseli. Wygląda na to, że przy okazji rozwiązywania konkretnych problemów, np. z koordynacją działań służb, rząd próbuje wykorzystać tragiczne wydarzenia i panującą atmosferę strachu, by jeszcze dokręcić nadzorczą śrubę – komentuje Fundacja Panoptykon. Dzisiejsze zapowiedzi rządu wskazują, że prawa człowieka, w tym prawo do prywatności, mogą zostać poważnie ograniczone.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Bezpieczeństwo?(2016-03-26 13:26) Zgłoś naruszenie 10

    Ograniczanie swobód obywatelskich to niebezpieczny precedens. Kto właściwie ma być beneficjentem tych rozwiązań? Czy powszechna kontrola połączona z ograniczeniem naszych praw rzeczywiście zwiększy nasze bezpieczeństwo i stłumi aktywność terrorystów? Czy te wszystkie wybuchowe incydenty nie są jedynie pretekstem, żeby nas wszystkich wziąć za twarz?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane