RPO: Osoby mieszkające na stałe na działkach mogą stracić do nich prawo

05.03.2016, 09:16; Aktualizacja: 05.03.2016, 09:29
działka

Mieszkający nielegalnie na działce, będą mogli stracić do niej prawo?źródło: ShutterStock

Osoby, które na stałe mieszkają na działkach, mogą stracić do nich prawo i być eksmitowane bez prawa do lokalu socjalnego - alarmuje RPO. Ma to związek z działaniami Polskiego Związku Działkowców, który chce sankcji za stojące na działkach nielegalne budowle.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • natan(2016-03-05 10:14) Zgłoś naruszenie 273

  Krótko , działki warzywno-- rekreacyjne służą do rekreacji i wypoczynku oraz uprawy warzyw !!! Natomiast Ci którzy próbują naginać prawo i lekceważyć innych działkowców mieszkając nielegalnie na działkach niech przyjma do wiadomości że przeszkadzają innym po przez , wylewanie nieczystości do sąsiada , opróżnienie szamb wieczorami a fetor jest nie do zniesienia , gotowanie i smród z kominów bo palą byle czym , jeżdżenie samochodami po piwo od rana do wieczora po alejkach które są zdewastowane i dziurawe i smród spalin !!!! To ma ma być wypoczynek i RELAKS a taką nazwę ma ogród !!! Produkowanie śmieci 5 razy tyle co normalny działkowiec itd !!! Nie mam nic przeciw weekendowym nocowaniu na działkach ale nie zamieszkiwać bo to teren nie przystosowany ze względu na brak kanalizacji i bezpieczeństwa ekologicznego !!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Conrad(2016-03-07 11:52) Zgłoś naruszenie 60

  "Zaniepokojenie RPO wzbudziły działania Polskiego Związku Działkowców (PZD), w wyniku których osoby mieszkające w altanach działkowych wybudowanych niezgodnie z prawem bądź osoby mieszkające na stałe na terenie ogródków działkowych, miałyby zostać pozbawione prawa do działki." Może przetłumaczę ! Zgodne z prawem działania PZD wzbudziły zaniepokojenie RPO !!! To ciekawe ! Myślałem, że RPO jest prawnikiem ! Jeżeli byłoby tak, że PZD i inne stowarzyszenia walczą z bezprawiem na działkach, to chwała im !!! Niestety tak nie jest !!! Może RPO zadba o moje i większości działkowców prawa !!! Przypomnę RPO, że wg Konstytucji RP, wszyscy jesteśmy wobec prawa równi. Mamy te same prawa i obowiązki. Ludzie budujący samowolę, czy mieszkający w rod dali sami sobie prawo: zanieczyszczania środowiska, zatruwania powietrza, przekładania kosztów swojego życia na mnie i innych działkowców. Na początek, RPO musi oddzielić cwaniaków od osób będących w trudnej sytuacji. Tym drugim należy pomóc i gmina powinna przyjąć plan wysiedlenia tych ludzi do mieszkań socjalnych np. w ciągu 10 lat. Tych pierwszych wysiedlić natychmiast i zgłosić do PINB. Po prostu stosować obowiązujące prawo Panie RPO !!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Diablica(2016-03-05 18:24) Zgłoś naruszenie 513

  A natanek jest taki idealny że ma aureolke nad głową taki świety

  Odpowiedz
 • wika(2016-03-06 19:00) Zgłoś naruszenie 11

  na naszych dzialkach mieszka osoba w srednim wieku , ktora z altanki zrobila sobie meline pijacka a takze miejsce uciech z kobietami. osoby te zachowuja sie glosno i wulgarnie a rozebrane kobiety robia to czesto na oczach dzialkowiczow i dzieci przebywajacych na dzialkach.odwiedza ich czesto policja ale co z tego.proceder dalej trwa.czy nowe prawo ich obejmie.

  Odpowiedz
 • l(2016-03-07 08:12) Zgłoś naruszenie 00

  Takie chałupy min na działkach to „elity” finansowe mają, że państwo goli ze wszystkiego prawie to inny temat, zarobic tez nie da albo marnie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane