RPO: Osoby mieszkające na stałe na działkach mogą stracić do nich prawo

05.03.2016, 09:16; Aktualizacja: 05.03.2016, 09:29
działka

Mieszkający nielegalnie na działce, będą mogli stracić do niej prawo?źródło: ShutterStock

Osoby, które na stałe mieszkają na działkach, mogą stracić do nich prawo i być eksmitowane bez prawa do lokalu socjalnego - alarmuje RPO. Ma to związek z działaniami Polskiego Związku Działkowców, który chce sankcji za stojące na działkach nielegalne budowle.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • Conrad(2016-03-07 11:52) Zgłoś naruszenie 60

  "Zaniepokojenie RPO wzbudziły działania Polskiego Związku Działkowców (PZD), w wyniku których osoby mieszkające w altanach działkowych wybudowanych niezgodnie z prawem bądź osoby mieszkające na stałe na terenie ogródków działkowych, miałyby zostać pozbawione prawa do działki." Może przetłumaczę ! Zgodne z prawem działania PZD wzbudziły zaniepokojenie RPO !!! To ciekawe ! Myślałem, że RPO jest prawnikiem ! Jeżeli byłoby tak, że PZD i inne stowarzyszenia walczą z bezprawiem na działkach, to chwała im !!! Niestety tak nie jest !!! Może RPO zadba o moje i większości działkowców prawa !!! Przypomnę RPO, że wg Konstytucji RP, wszyscy jesteśmy wobec prawa równi. Mamy te same prawa i obowiązki. Ludzie budujący samowolę, czy mieszkający w rod dali sami sobie prawo: zanieczyszczania środowiska, zatruwania powietrza, przekładania kosztów swojego życia na mnie i innych działkowców. Na początek, RPO musi oddzielić cwaniaków od osób będących w trudnej sytuacji. Tym drugim należy pomóc i gmina powinna przyjąć plan wysiedlenia tych ludzi do mieszkań socjalnych np. w ciągu 10 lat. Tych pierwszych wysiedlić natychmiast i zgłosić do PINB. Po prostu stosować obowiązujące prawo Panie RPO !!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • l(2016-03-07 08:12) Zgłoś naruszenie 00

  Takie chałupy min na działkach to „elity” finansowe mają, że państwo goli ze wszystkiego prawie to inny temat, zarobic tez nie da albo marnie

  Odpowiedz
 • wika(2016-03-06 19:00) Zgłoś naruszenie 11

  na naszych dzialkach mieszka osoba w srednim wieku , ktora z altanki zrobila sobie meline pijacka a takze miejsce uciech z kobietami. osoby te zachowuja sie glosno i wulgarnie a rozebrane kobiety robia to czesto na oczach dzialkowiczow i dzieci przebywajacych na dzialkach.odwiedza ich czesto policja ale co z tego.proceder dalej trwa.czy nowe prawo ich obejmie.

  Odpowiedz
 • Diablica(2016-03-05 18:24) Zgłoś naruszenie 513

  A natanek jest taki idealny że ma aureolke nad głową taki świety

  Odpowiedz
 • natan(2016-03-05 10:14) Zgłoś naruszenie 273

  Krótko , działki warzywno-- rekreacyjne służą do rekreacji i wypoczynku oraz uprawy warzyw !!! Natomiast Ci którzy próbują naginać prawo i lekceważyć innych działkowców mieszkając nielegalnie na działkach niech przyjma do wiadomości że przeszkadzają innym po przez , wylewanie nieczystości do sąsiada , opróżnienie szamb wieczorami a fetor jest nie do zniesienia , gotowanie i smród z kominów bo palą byle czym , jeżdżenie samochodami po piwo od rana do wieczora po alejkach które są zdewastowane i dziurawe i smród spalin !!!! To ma ma być wypoczynek i RELAKS a taką nazwę ma ogród !!! Produkowanie śmieci 5 razy tyle co normalny działkowiec itd !!! Nie mam nic przeciw weekendowym nocowaniu na działkach ale nie zamieszkiwać bo to teren nie przystosowany ze względu na brak kanalizacji i bezpieczeństwa ekologicznego !!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane