Andrzej Seremet. Pierwszy i ostatni prokurator generalny poza rządem, odchodzi w stan spoczynku

03.03.2016, 07:25
Jego dorobkiem pozostanie m.in. skuteczne zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego przepisów godzących w prawa obywatelskie - sztandarowy przykład to obszerna skarga do TK na zbyt szerokie uprawnienia służb specjalnych do stosowania technik operacyjnych i pobierania billingów.

Jego dorobkiem pozostanie m.in. skuteczne zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego przepisów godzących w prawa obywatelskie - sztandarowy przykład to obszerna skarga do TK na zbyt szerokie uprawnienia służb specjalnych do stosowania technik operacyjnych i pobierania billingów.źródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Andrzej Seremet, krakowski sędzia, który 6 lat temu został pierwszym w III RP - i jak dotąd ostatnim - niezależnym od rządu prokuratorem generalnym, przechodzi w stan spoczynku. 4 marca w życie wchodzi przywrócenie unii personalnej między prokuraturą a ministerstwem sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Prawnik(2016-03-06 21:48) Zgłoś naruszenie 11

    A co on Batman? Jak każdy obywatel poddany jest prawu rotacji zatrudnienia

    Odpowiedz
  • BoloiLolo(2016-03-05 05:49) Zgłoś naruszenie 20

    Dlaczego potrzebne są zmiany....!!!!Andrzej Seremet czarna postać wynikła z Amber Gold""...Jestem osobą bezpartyjną daleką od spekulacji partyjnych i politycznych ,,, pracowałem 42 lata na trzy zmiany ciężko i zostałem okradziony jak 18 tysięcy Polaków a zważyć należy że każdy miał rodzinę dzieci , wnuków a tu KLAPA panie Borys Budka co Pan zrobił w tej sprawie ,,,no oczywiście nic,,, prawdziwe nieudacznictwo,,tu potrzeba żelaznej ręki,,, w majestacie prawa oraz braku odpowiedzialności Konstytucyjnej ...AFERY różne pożerały Polskę oraz ich obywateli a "" Wielki Trybunał Dziadków ""patrzał na to wszystko i zero reakcji tylko BEREZA KARTUSKA mogłaby to naprawić w krwi mamy nieuczciwość,,, znają nas w całej EUROPIE ....--Pytanie dlaczego tak wielkie CUDA nie dzieją się w ANGLII ,,,gdzie za gwałt Polak dostał 70 lat ,,,albo Szwecji, Norwegii i Finlandii czy nawet u naszych sąsiadów Niemców ,,, i tu jest odpowiedź kto jest winien tego DRAŃSTWA,,,, niech czytelnicy sami ocenią ----przez 8 s lat obsadzali stanowiska a moje trzy Pozwy w Sądach Gdańskich odbiły się jak od ściany z ""Betonu Ciężkiego""" a to nie jest normalne zjawisko,,, a Pan Borys Budka próbuje ten CEPELIN z NIEUDACZNIKAMI bronić,,,,,

    Odpowiedz
  • ppp(2016-03-04 12:23) Zgłoś naruszenie 40

    co z umorzonymi sprawami dla Kapicy nie odpowie za to

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-03-04 08:42) Zgłoś naruszenie 62

    O jednego pasożyta , sabotażystę i dywersanta mniej .

    Odpowiedz
  • 64 lat 48 lat pracy na zasilku(2016-03-03 18:52) Zgłoś naruszenie 40

    redaktorku po co opisujesz to jak to mozliwe podnosil lapke za 67 a teraz odchodzi 57 lat o staz pracy nawet nie pytam to uwazasz w porza******winienes to skrytykowac a nie pisac o zasluzonym dla kogo dla ludzi ciezko pracujacych fizycznie lepiej zrezygnuj z tej pracy i nie pisz takich bzdur

    Odpowiedz
  • ina(2016-03-03 18:39) Zgłoś naruszenie 50

    pan Nikt,sprytny krakowiaczek,kumpel Millera od Komisjii

    Odpowiedz
  • jorry123(2016-03-03 16:49) Zgłoś naruszenie 50

    i jak zwykle to w Polsce bywa (niestety) opłaciło się nicnierobienie....

    Odpowiedz
  • przywilej, ale za co?(2016-03-03 14:03) Zgłoś naruszenie 62

    A dlaczego nie na emeryturę, jak reszta społeczeństwa? Dlaczego my w okolicach statystycznej śmierci dostajemy głodową emeryturę po totalnym wyeksploatowaniu, a on "spoczywa" za niezłą kasę, na która my pracujemy do wspomnianej wyżej statystycznej śmierci?

    Odpowiedz
  • PObudka(2016-03-03 13:37) Zgłoś naruszenie 60

    .... niezależnym od rzą*****okuratorem Generalnym". Śmiać się czy płakać nad tak wypisywanymi bzdurami ? Od rządu była niezależnym ale od tu-ska już jak najbardziej zależnym. Czekał pan szele-met do ostatnich dni w roku na przyjęcie POdpisanie sprawozdania . W przypadku odrzucenia - kadencja pana w/w kończyła się niechybnie a wiec było dwie opcje albo się chce dalej być na tym stanowisku albo być obiektywnym w swoich POczynaniach . Z przeszłości jednak wiemy ,że został wybrany wariant ten pierwszy.

    Odpowiedz