W sprawie niepowołanych sędziów NSA rozstrzygnie po orzeczeniu Trybunału

28.10.2008, 15:16; Aktualizacja: 28.10.2008, 17:04

Wydanie orzeczeń w postępowaniach dotyczących skarg trojga z 9 asesorów i sędziów rejonowych, którym prezydent Lech Kaczyński odmówił nominacji sędziowskich, nastąpi dopiero po rozstrzygnięciu tej kwestii przez Trybunał Konstytucyjny - zdecydował we wtorek Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • praktyk(2008-10-28 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    a niech poczekają sobie kolejne 3 lata, albo i pięć. Kogo oni obchodzą...

    Będzie to dobry przykład dla osób chcących być sędziami, żeby omijały każdy sąd z baaaardzo daleka.

    Odpowiedz
  • bbb(2008-10-29 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    do7: a kto tu pisał o "konstytucyjnej pozycji prezydenta i krs'u w procesie powoływania sędziów" ?

    hint: na stronie MS jest sporo podpowiedzi ;)

    Odpowiedz
  • wuju(2008-10-28 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    do 5, a kogo to obchodzi z czym ty się tam zgadzasz, lepiej wracaj do swojej roboty i skończ w końcu przepychać ten zapchany klozet, a nie mądrkj na temat konstytucyjnej pozycji prezydenta i krs'u w procesie powoływania sędziów, bo gów.. się na tym znasz

    Odpowiedz
  • wojtek_sdp(2008-10-28 19:44) Zgłoś naruszenie 00

    słyszałem, że sprawę sędziów nie powołanych przez Prezydenta R.P prowadziło znane biuro doradztwa prawnego, zaś mecenasina wysępował jedynie jako figurant z uwagi na obowiązujący przymus radcowsko - adowakcki przed T.K i NSA, mózgiem całego przedsięwzięcia był jednak doradca prawny z Kutna, ten młody zdolny człowiek zaraz po studiach prawniczych obmyślił całą strategię działania i jest autorem większości pism, tak trzymać, Doradcy!!!

    Odpowiedz
  • Pablo(2008-10-28 19:46) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż Prezytent może wszystko, a że człowiek się uczył przez wiele lat i w pocie czoła za marne wynagrodzenie pracował wydając nakazy zapłaty (np. WPS wynosiła 24,67 złotych :-) to żadne uznanie się dla niego nie należy ???!!! Pozostaje etat asystenta lub referendarza. Mam nadzieję że TK przychyli się do skargi. Trzymam kciuki.

    Odpowiedz
  • mjb(2008-10-28 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się w pełni ze wcześniejszymi komentarzami :)

    Odpowiedz
  • mjb(2008-10-28 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    za wyjątkiem wpisu nr 4 - oczywiście.

    Odpowiedz
  • reformator(2008-10-28 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    ja bym proponował żeby wszyscy sędziowie po reformie:
    - musieli być po aplikacji adwokackiej (bo po sądowej przyjęcia tylko na asystenta)
    - zarabiali wielokrotność uposażenia od prezydenta RP
    - obligatoryjnie nosili korony (z orzełkiem)

    Odpowiedz