Spór przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych – jak to wygląda w praktyce?

20.02.2016, 13:00; Aktualizacja: 20.02.2016, 14:13
młotek, klawiatura, sąd, komputer, internet

W roku 2015 do Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych wpłynęło 86 spraw.źródło: ShutterStock

- Sądami właściwymi do rozpoznawania sporów dotyczących domen „.pl” są sądy powszechne lub sądy arbitrażowe. Arbitraż stanowi alternatywną ścieżkę ochrony praw wobec tradycyjnego postępowania przed sądem powszechnym. W praktyce najdonioślejszą rolę odgrywa Sąd Polubowny ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji – mówi Dominika Kwiatkiewicz-Trzaskowska, radca prawny w kancelarii Wardyński i Wspólnicy, specjalizująca się w prawie własności przemysłowej, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz regulacjach dotyczących różnych aspektów działalności Internetu i w Internecie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • R(2016-02-22 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    Zasadą jest, że sąd powszechny może rozpatrzyć sprawę, jeśli będzie ona dotyczyła innych roszczeń niż te, które były przedmiotem postępowania arbitrażowego. Niezależnie od możliwości uznania, ta zasada może okazać się dobra lub zła, jak rozbieżności intrpretacyjne arbitrów, a następnie wyroki sądów powszechnych. Wczoraj w tv „wysocy rangą” niektóry urzędnicy celni mówili, że wydają masowo decyzje by sądy administracyjne miały co robić. Lepiej byłoby wypłacić na głowę obywatela, który nie otrzymał po milionie, zamiast tworzyć instytucje utrudniające z zasady życie, ci z ludzie z tych różnych instytucji pewnie by to poparli, to chyba dobry kompromis społeczny skłócanego, ubożejącego, chorującego albo nie mogącego chorować z mnogością praw z zasady w rzeczywistości bez tych praw obywatela !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane