Czy mieszkanie zadłużonego kredytobiorcy może zostać sprzedane

autor: Małgorzata Piasecka - Sobkiewicz28.10.2008, 03:00

Mieszkanie dłużnika, w stosunku do którego toczy się postępowanie upadłościowe, może zostać sprzedane, a pieniądze przeznaczone na zaspokojenie jego wierzycieli. Dłużnik z rodziną musi się z niego wyprowadzić, nawet jeśli nie ma innego lokalu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Jan(2008-10-28 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Z tego wniosek, że nie należy budować za kredyty. W każdej chwili można zbankrutować i zabiorą ci mieszkanie lub dom. Piękny jest ten kraj!

    Odpowiedz
  • niezadluzony(2008-10-28 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    pewnie Janku, najlepiej na kupowac wszystko na kredyt - mieszkanie, dom, dzialke, domek letniskowy, samochod, skuter wodny, jachcik, plazme 60cali, dwa laptopy, wycieczka do Tajlandii

    A pozniej powiedziec sorry nie oddaje bo nie mam pieniedzy, ale rzeczy tez mi nie zabierajcie bo lubie swoje laptopy, przyzwyczailem sie do plazmy, mieszkanie moje ma tylko 150metrow i w mniejsyzm sobie nie wyobrazam, domek letniskowy tez musi byc...


    Kraj normalny - ludzie porabani, ktorzy chca kupic za cudze, a pozniej wypiac sie i nie splacac dlugow - wiele to sie od zlodziejstwa rozni?

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-10-28 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do "niezadłużony"

    Całkowicie się z tobą zgadzam. Kredyt bierze się na inwestycje (produkca, handel, usługi) i to tylko wtedy gdy koszt całkowity kredytu będzie mniejszy niż spodziewany zysk z tej inwestycji (oczywiście w tym samym czasie). Natomiast brany na konsumcje (mieszkani, laptop itp.) powoduje, że mamy te dobra trochę wcześniej ale za to o wiele drożej. Przecież w życiu swoim człowiek nie może więcej kupić niż osiągnie dochodów.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-10-28 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    Dodatek

    Kredyt, niewielki w stosunku do dochodów, ma tylko tę zaletę, że zmusza nas do oszczędzania. Pamiętamy jednak, że jeśli nie mamy okresowo wystarczających dochodów to nie musimy osczędzać, a kredyt spłacać musimy zawsze.
    Nie możemy również mówić, że muszę wziąść kredyt na 30 lat aby kupić mieszkanie, bo jeśli tak długo mam go spłacać to oznacza, że na TO mieszkanie mnie nie stać. Nie muszę mieszkać na 120 m² w centru dużego miasta, ale tak jak większość nas gdzieś tam na peryferiach, lub prowincji na 50 m².

    Odpowiedz
  • Jan(2008-10-28 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy macie rację

    Odpowiedz
  • Stoper(2008-11-03 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    A jeżeli mie ma się gdzie mieszkać tylko trzeba płacić za wynajem małego mieszkania 1800 zł to co lepsze wziąść kredyt i go spłacać alemieszkać w swoim mieszkaniu czy płacić hardacz i być zależny od właściciela i jego humorów. O\Przedłuży umowe albo nie albo podniesie czynsz. Już nie wiem co lepsze.

    Odpowiedz
  • pan x(2008-11-06 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    a ja sie z wami nie zgadzam,ze jest topodobne do złodziejstwa. pracujesz oszczedzasz kupujesz,ale sa sytuacje ze niestety musisz wziasc kredyt a chocby na to ze twoje zdrowie powie nie i doktor powie no panie x sa mozliwosci pana leczenie ale niestety to musi kosztowac i bierzezsz ten cholerny kredyt a pozniej umierasz i nie kupujesz sobie za to porsze ani domku letniskowego tylko ratujesz zycie to co tez jestem złodziejem,ze probowałem ratowac najblizsza osobe i nie dało rady

    Odpowiedz