Bodnar o ustawie ws. inwigilacji: Jeżeli zostanie przyjęta w obecnym kształcie, zaskarżę ją do TK

26.01.2016, 12:02; Aktualizacja: 26.01.2016, 12:03
Bodnar RPO

Według RPO Adama Bodnara, jeśli ustawa będzie przyjęta w obecnym kształcie, zaskarży ją do TK.źródło: Newspix
autor zdjęcia: KONRAD KOCZYWASFOTONEWS

We wtorek senatorowie PO zorganizowali "wysłuchanie obywatelskie" ws. ustawy autorstwa rządu PiS, który ma wykonywać wyrok Trybunału Konstytucyjnego o sprzeczności z konstytucją dotychczasowych zasad inwigilowania oraz pobierania billingów obywateli przez policję i inne służby. Wyrok TK wchodzi w życie 7 lutego i do tego czasu prawo powinno zostać zmienione, aby służby mogły legalnie korzystać z tych narzędzi.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Idzie NOWE .. z nowymi BAŁWANAMI(2016-01-26 20:19) Zgłoś naruszenie 03

  I słusznie p. Bodnar ... bo neo-BOLSZEWKI z PIS już zacierają ... "rączki" , ze będą mogli inwigilować ... WSZYSTKICH i WSZYSTKO w Internecie

  Odpowiedz
 • tukan(2016-01-26 14:51) Zgłoś naruszenie 20

  Teraz właśnie widać jaką role ma do spełnienia Bodnar . Rzecznik Praw Obywatelskich ma być wybierany przez obywateli i ich reprezentować , nie interesy partii.

  Odpowiedz
 • sa(2016-01-26 14:19) Zgłoś naruszenie 14

  Jak widać praktyki PZPR-SB są wiecznie dobre i żywe,że o każdym Obywatelu władza nawet ta nowa, niby miała być lepsza zmiana, chce wiedzieć naszym kosztem wszystko. Tylko po co???? do diabła. Czy nie chce mieć każdego Obywatela na haku, aby mu w każdej chwili jak się wychyli politycznie złamać kark .Taka swoista demokracja i WOLNOŚĆ Obywateli ma teraz być. Urzędy (policja) bez kontroli ,nadzoru, zgody organów prokuratury, sądu w kontekście prowadzonych dochodzeń, może szpiegować każdego Obywatela, ta opcja daje pole do popisu UE, ośmieszania nas na forum ,jeźdzenia nam po plecach jak po łyskiej kobyle, obniżając rangę nam i RP. Rzecznik powinien zrobić wszystko, aby do tego nie dopuścić!

  Odpowiedz
 • obywatel(2016-01-26 13:14) Zgłoś naruszenie 92

  Panie bond-ar - dni urzędowania mogą być skrócone , Proszę o zachowanie umiaru w swoich "działaniach ". Dotychczasowe zaskarżanie do TK było tylko - kompromitacją i nieznajomością prawa POlskiego / zaskarżanie uchwał sejmu , ha,ha, ha,/. Trochę więcej wiedzy a mniej POśmiewiska będzie z takiej osoby - która to G O D Z I W I E jest wynagradzana.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane