Rozprawy karne od tego roku także będą nagrywane

01.01.2016, 09:55; Aktualizacja: 01.01.2016, 10:08
Jak oceniał latem resort sprawiedliwości, przejście od pisemnego protokołowania do nagrywania rozpraw przyspieszy postępowanie i zapewni większą dokładność protokołów.

Jak oceniał latem resort sprawiedliwości, przejście od pisemnego protokołowania do nagrywania rozpraw przyspieszy postępowanie i zapewni większą dokładność protokołów.źródło: ShutterStock

1 stycznia wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu postępowania karnego wprowadzająca przepisy dotyczące nagrywania rozpraw w procesie karnym. Propozycję takich zmian w prawie zaproponował Sejmowi w grudniu 2013 r. Senat. Parlament uchwalił tę nowelizację jeszcze w zeszłej kadencji, w lipcu ub. roku. Podpisał ją pod koniec sierpnia prezydent Andrzej Duda.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Stojek(2016-01-03 16:37) Zgłoś naruszenie 11

    Dzięki nagrywaniu rozprawa - skończyło się chamstwo sędziów. Wcześniej czuli się bezkarni, bo protokolantka/protokolant pisał co mu dyktowano, a sędziowie pozwalali sobie na chamskie wyskoki. Teraz to się skończyło

    Odpowiedz
  • pp(2018-01-26 23:34) Zgłoś naruszenie 00

    Dziękuję - odkąd jest rejestracja wizualna - sprawy należy wziąć w swoje ręce i załatwić inaczej. Nie zamierzam pozować do zdjęć.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane