Prowizorka na ratunek USC: Nowelizacja pomoże sparaliżowanym urzędom?

autor: Tomasz Żółciak30.12.2015, 07:25; Aktualizacja: 30.12.2015, 09:58
Prawo

Urzędnicy zwracają także uwagę na aspekty związane z zagrożeniem bezpieczeństwa dla aktów w sytuacji ponownego dopuszczenia aplikacji alternatywnych, gdy już działa Źródło i SRPźródło: ShutterStock

Jest szansa na usprawnienie pracy sparaliżowanych od wielu tygodni urzędów stanu cywilnego. Rząd za namową ich kierowników rozpoczął prace nad nowelizacją przepisów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • samorządowiec(2015-12-30 17:46) Zgłoś naruszenie 50

  Panie redaktorze, pisane przez Pana artykuły były by o wiele lepsze bez Pana komentarza. Pan nie rozumie o czym Pan pisze. Proponuję napisać tylko takie informacje, które przekazali kierownicy USC.

  Odpowiedz
 • samorządowiec(2016-01-04 23:05) Zgłoś naruszenie 40

  Obsługuję wszystkie moduły Źródła, mam zatem możliwość oceny wszystkich trzech. Wszystkie są bublem i nie można tu winić ani pracowników USC, ani Ewidencji Ludności, ani DO. Winni są twórcy Źródła. USC w przeciwieństwie do pozostałych zaczynało od zera, od pustej bazy, a sama rejestracja stanu cywilnego nie jest taka prosta jak ewidencja ludności i dowody osobiste.

  Odpowiedz
 • Iwona(2016-01-03 14:42) Zgłoś naruszenie 41

  Wszyscy mówią o trudach pracy w "Źródle " wyłącznie pracowników USC. Przypominam, że my pracownicy ewidencji ludności oraz pracownicy dowodów osobistych również pracujemy w SRP. Ostatnio kilka dni nie działało Żródło, nie można było wydać zaświadczenia o meldunkach bo dane nie przechodziły ze Źródła do aplikacji wspierającej. Po drugie dużo urzędników nie potrafi wykonywać takich czynności jak usuwanie niezgodności.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • zdziwiony(2016-01-05 23:02) Zgłoś naruszenie 02

  Ewidencja ludności i dowody osobiste tez kiedyś zaczynały od pustej bazy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane