Senat przyjął ustawę PiS o TK. "Tego chciał Jarosław Kaczyński"

24.12.2015, 07:50; Aktualizacja: 24.12.2015, 08:55
Trybunał Konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjnyźródło: Materiały Prasowe

Nad ranem Senat przyjął nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym przygotowaną przez Prawo i Sprawiedliwość. Za zmianą było 58 senatorów, przeciw 28. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • matematyk(2015-12-24 23:21) Zgłoś naruszenie 45

    jest Wigilia i jestem przerażony jak można takie posty jak powyżej pisać. Ale zaciekawił mnie Twój - mógłbyś podać ile % uprawnionych głosowało na PO i Nowoczesną? Czy przypadkiem na PO było to maleńkie około 8% a na Nowoczesną marne 3,5%. Umiesz wyciągnąć jakieś wnioski z tych liczb? Bo mi wychodzi mnie, że hałaśliwa mniejszość około 10% uzurpuje sobie prawo do reprezentowania narodu polskiego.

    Odpowiedz
  • ad vocem ... zadowolony (2015-12-24 21:58) Zgłoś naruszenie 35

    NARÓD Polski = 37 423 tys. , z tego na PS głosowało 5 712 tys. = 15,3 % NARODU Uprawnionych do glosowania = 30 732 tys., z tego na PIS głosowało 5 712 tys. = 18,5 % UPRAWNIONYCH, Taka to ... "większość" NARODU głosowała na PIS. Dlaczego Niektórzy są tak tępi jak ... tępe noże . Co prawda krzywdy nikomu nie zrobią, ale irytują ... swoją TĘPOTĄ.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zdrowyrozsadek(2015-12-24 12:19) Zgłoś naruszenie 1210

    Miejmy nadzieje , ze to konczy cala ta tragikomedie . Toz to byla jakas parodia demokracji , gdzie dla przykladu dwoch sedziow majacych obsesjae do wiekszosci parlamentarnej czy rzadu moglo paralizowac caly kraj - jak kiedys liberum veto , co nas doprowadzilo ( miedzy innymi) od tragikomedi do tragedii narodowej ... Osobiscie czekam , kiedy wreszcie rozpieprza ta szczujnie z TVP . Mam prawie 60 lat ale takiej nienawisci do polskosci , naszej kultury , Kosciola I zaklamania nie pamietam , wierzcie mi - nie pamietam !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fakty(2015-12-24 11:02) Zgłoś naruszenie 115

    W 2014 roku na pensje pracowników TK poszło niemal 16 mln zł. Sędziowie dostają po ok. 19 tys. zł. przewodniczący 23 tys. zł. Średnia pensja pracownika biura TK wynosiła 6664 zł. TK na podróże zagraniczne i krajowe wydał w ubiegłym roku 340 tys. zł. Sędzia TK na emeryturę może przejść już po zakończeniu 9-letniej kadencji i wynosi 75 proc. ostatniej pensji – około 14 tys. zł. „Sędziowie TK, którzy na stałe mieszkają poza Warszawą mogą ubiegać się również o pokrycie kosztów zakwaterowania w stolicy i zwrot wydatków za dojazdy. O specjalnym dodatku za rozłąkę z rodziną nie wspominając” – pisze „Fakt”.

    Odpowiedz
  • fakty(2015-12-24 11:01) Zgłoś naruszenie 76

    W 2014 roku na pensje pracowników TK poszło niemal 16 mln zł. Sędziowie dostają po ok. 19 tys. zł. przewodniczący 23 tys. zł. Średnia pensja pracownika Biura Trybunału Konstytucyjnego wynosiła w 2014 roku 6 tys. 664 zł. TK na podróże zagraniczne i krajowe swoich pracowników wydał w ubiegłym roku 340 tys. zł. Sędzia Trybunału na emeryturę może przejść już po zakończeniu 9-letniej kadencji i wynosi 75 proc. ostatniej pensji – około 14 tys. zł. „Sędziowie TK, którzy na stałe mieszkają poza Warszawą mogą ubiegać się również o pokrycie kosztów zakwaterowania w stolicy i zwrot wydatków za dojazdy. O specjalnym dodatku za rozłąkę z rodziną nie wspominając” – pisze „Fakt”.

    Odpowiedz
  • fakty(2015-12-24 10:59) Zgłoś naruszenie 75

    W 2014 roku na pensje pracowników TK poszło niemal 16 mln zł. Najbardziej opłacani są sami sędziowie – dostają po około 19 tys. zł. Na konto przewodniczącego wpływa miesiąc w miesiąc niemal 23 tys. zł. Średnia pensja pracownika Biura Trybunału Konstytucyjnego wynosiła w 2014 roku 6 tys. 664 zł. TK na podróże zagraniczne i krajowe swoich pracowników wydał w ubiegłym roku 340 tys. zł. Sędzia Trybunału na emeryturę może przejść już po zakończeniu 9-letniej kadencji i wynosi 75 proc. ostatniej pensji – około 14 tys. zł. „Sędziowie TK, którzy na stałe mieszkają poza Warszawą mogą ubiegać się również o pokrycie kosztów zakwaterowania w stolicy i zwrot wydatków za dojazdy. O specjalnym dodatku za rozłąkę z rodziną nie wspominając” – pisze „Fakt”.

    Odpowiedz
  • Kaczyński cvhciał?(2015-12-24 10:52) Zgłoś naruszenie 138

    wam się w tych szwabskich faszystowskich czajnikach całkiem popierd...o.

    Odpowiedz
  • zadowolony(2015-12-24 09:36) Zgłoś naruszenie 2716

    nie Kaczyński a większość narodu która wybrała większościowy rzad

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • logik(2015-12-24 09:35) Zgłoś naruszenie 2120

    komunistyczny organ stanu wojennego utworzony przez jenerała jaruzelskiego należy rozgonić na cztery strony świata, a nie reformować

    Odpowiedz
  • do sa (2015-12-24 09:28) Zgłoś naruszenie 917

    to wyjedz baranie i się ucz a nie wieczny lament nad swoją marną osobą

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • sa(2015-12-24 09:18) Zgłoś naruszenie 2015

    No dobrze się ustawili na lata przy POpartychPSL, + przywileje +pensyjki po 22 tys, a ludowi po 36zł/m-c do em.renty i harówka obowiązkowa na nich do 67 lat uzgodniona z TK, że zgodna z Konst. Apanaże , przywileje wyższe od ministrów i dwie sprawy w m-cu ( co Ci panowie robią jaka wydajność pracy), fuchy na boku, dorabianie jak im byłoby jeszcze mało , Jak ktoś 5 srok łapie za ogon to żadnej dobrze nie trzyma i chałturzy. W kraju jest wielkich specjalistów dużo w swojej branży, kilka razy mniej zarabiają, ale nie mają pchaczy partyjnych, taka jest prawda widziana przez lud. Widać się dobrze "zasłużyli rządowi", który aż taką im kasę przypisał, nie tłumaczył, że RP jest biedna i wszyscy z ludu mało zarabiają, nie tak jak na zachodzie. Utrata takich posad POpartychPSL, to dopiero "krzywda" i krzyk, rwetest, a jaka obłuda, widać na odległość!!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz