statystyki

Robert Damski: Zaangażowany

autor: Ewa Szadkowska22.12.2015, 08:38; Aktualizacja: 22.12.2015, 11:08
Robert Damski, komornik, członek Krajowej Rady Komorniczej, honorowy członek Stowarzyszenia „Dla Naszych Dzieci”

Robert Damski, komornik, członek Krajowej Rady Komorniczej, honorowy członek Stowarzyszenia „Dla Naszych Dzieci”źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Ktoś, kto mógłby zapłacić alimenty, a tego nie robi, jest zwykłym złodziejem i nie boję się o tym głośno mówić – podkreśla Robert Damski, komornik, członek Krajowej Rady Komorniczej, honorowy członek Stowarzyszenia „Dla Naszych Dzieci” doceniony za wspieranie kobiet.

Komornicy częściej zbierają baty niż nagrody, więc zacznę od gratulacji.

Dziękuję.

A tak już całkiem poważnie: został pan niedawno uhonorowany Wyróżnieniem Białej Wstążki, przyznawanym przez fundację Porozumienie bez Barier i Centrum Praw Kobiet. W uzasadnieniu tak ładnie napisano, że wyprowadził pan problem alimentów „z wstydliwych nizin na wyżyny mówienia, szukania i zauważania”. Dlaczego tak mocno zaangażował się pan akurat w tę problematykę?


Pozostało jeszcze 83% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Qrak(2017-01-16 14:08) Zgłoś naruszenie 21

    Ja też nie boję się powiedzieć, że każdy rodzic (w 99% przypadków - matka), który wbrew prawomocnemu wyrokowi utrudnia wykonanie kontaktów dziecka z drugim rodzicem (w 99% przypadkach - ojciec) jest zwykłym złodziejem i również okrada swoje dziecko. Niestety w takich przypadkach pan Damski nie będzie się udzielał gdyż nie znajdzie tam % prowizji od egzekucji i nie jest zainteresowany rozwiązaniem palącego problemu alienacji rodzicielskiej w POlsce. Gdyby jakimś cudem jednak coś się zmieniło w naszym chorym kraju i oboje rodziców po rozwodzie mogłoby spełniać obowiązek alimentacyjne OSOBISTYM STARANIEM jak to przecież czynią obecnie równouprawnione matki, wówczas pan Damski i jego koledzy komornicy musieliby sobie szukać innej pracy :)

    Odpowiedz
  • Barbara(2015-12-25 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    Cieszę się, że Pan Robert Damski się tak angażuje.Czy ta akcja dotyczy tylko dzieci zamieszkały w Polsce czy również dzieci,którego wyjechały za granicę i nie mają praw do alimentów z Funduszu? Myślę,że istotny i ważne jest to aby Pan Komornik sprawdzał inf.i problemy z jakimi zwracają się do niego kobiety.Bo bardzo powszechna jest podwójna egzekucja.Zwłaszcza,kiedy osoba zobowiązana do alimentów mieszka za granicą.Powszechne jest ukrywanie otrzymywanych alimentów,bo w ten sposób może otrzymać zaświadczenie od Komornika o bezskutecznej egzekucji,a to jest podstawą do otrzymania šwiadczeń z Funduszu.Myślę, że dłużnik w Polsce powinien być traktowany poważnie przez Komorników,zwłaszcza jeśli posiada dowody.Nie trzeba by było marnować czasu i pieniędzy podatników na sprawy sądowe.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane