Grożenie policjantom utratą pracy to nie groźba karalna

autor: Patryk Słowik15.12.2015, 07:15; Aktualizacja: 15.12.2015, 10:00
policja

Jak ustalił sąd, oskarżony ostrzegał mundurowych, że jego ojciec jest ustosunkowanym prawnikiem i ma szerokie znajomościźródło: ShutterStock

Straszenie funkcjonariuszy utratą przez nich pracy nie jest groźbą bezprawną, więc jako takie nie podlega karze – stwierdził Sąd Okręgowy w Rzeszowie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • Stojek(2015-12-15 10:32) Zgłoś naruszenie 5716

    tylko PiS jest w stanie uporządkować sytuację w tzw" Wymiarze Sprawiedliwości".....

    Odpowiedz
  • alfa(2015-12-15 12:18) Zgłoś naruszenie 880

    Chory kraj. Tatuś jest kimś i to wystarcza.

    Odpowiedz
  • ala(2015-12-15 12:21) Zgłoś naruszenie 1536

    i Sąd ma racje -ile razy Szef do was mowi że wam zabierze kase ?i co?

    Odpowiedz
  • z Bielska(2015-12-15 21:57) Zgłoś naruszenie 613

    na święta 2x 450 zł. A Wy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Piotr(2015-12-15 22:02) Zgłoś naruszenie 755

    Niedługo się okaże że policjantowi można napluc w twarz bo co to co za różnica czy to deszcz czy śliną , sprowadzamy naszych policjantów do roli ciecia na parkingu choć może on ma więcej praw

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • hghh(2015-12-15 22:23) Zgłoś naruszenie 694

    Takie niestety mamy prawo. Policjant to ostatni dziad, którego każdy może kopnąć bez konsekwencji a sędziowie przyklaskują.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ggg(2015-12-15 23:11) Zgłoś naruszenie 25

    1x300

    Odpowiedz
  • piwek(2015-12-16 06:26) Zgłoś naruszenie 92

    1 x 000 pln. bo podobno wyniki marne

    Odpowiedz
  • romek(2015-12-16 07:27) Zgłoś naruszenie 280

    Powoływanie się na wpływy- korupcja, jak nic. Tyle ze podejrzewam ze ten tatuś to niewiele znaczacy pajac jak i jego synek.

    Odpowiedz
  • melek(2015-12-16 08:26) Zgłoś naruszenie 60

    Nie groził nie zmuszał do określonego zachowania bo tak stwierdził sąd !

    Odpowiedz
  • zawiedziony(2015-12-16 09:27) Zgłoś naruszenie 52

    opp z krakowa nikt nie dostał nic na świeta.... ale kwp,kmp, kp to dostali..

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • inspektor(2015-12-16 09:46) Zgłoś naruszenie 23

    4500 kgp jak zwykle mało...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jaca2424(2015-12-16 10:01) Zgłoś naruszenie 331

    W Polsce policjant to nie człowiek jest traktowany jak druga kategoria można wyzywać pluć

    Odpowiedz
  • swój(2015-12-16 12:25) Zgłoś naruszenie 03

    1x 2.500 netto

    Odpowiedz
  • zenon(2015-12-16 16:06) Zgłoś naruszenie 210

    a ten sędzia to pewnie znajomy tatusia......

    Odpowiedz
  • state trooper (2015-12-16 18:15) Zgłoś naruszenie 110

    A mnie w tym chorym kraju już nic nie zdziwi PO tym jak prokurator ukradł krem i słodycze i ktoś ustalił ,że wtedy był NIEPOCZYTALNY ( szok ! prorok nie halo ! ) a PO roku już jest nagle POczytalny i może stawiać zarzuty złodziejom ! To jest k..... szok w trampkach. I dziwić się ,że sędziowie i prokuratorzy mają szacunek sPOłeczny tak jak nie obrażając nikogo babcia klozetowa z warszawy Wschodniej !!!

    Odpowiedz
  • RADEK81(2015-12-16 19:20) Zgłoś naruszenie 190

    NIE DZIWI MNIE TEN WYROK . WOBEC POLICJANTÓW MOŻNA TERAZ WSZYSTKO . MOZNA IM NAPLUĆ W TWARZ A ONI MAJA MÓWIC , ŻE DESZCZ PADA . SMUTNE - MAM NADZIEJĘ , ŻE PiS Z TYM SKONCZY

    Odpowiedz
  • dyz(2015-12-16 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    800

    Odpowiedz
  • kukabura(2015-12-17 02:51) Zgłoś naruszenie 90

    A mnie straszył pajac utratą posady plus straszenie w celu odstąpienia i sąd pizdnął mu działę 3 lat odsiadki za całość.

    Odpowiedz
  • bbbb(2015-12-17 22:01) Zgłoś naruszenie 30

    Oczywiście, że nie groził i nie wpływał na policjantów. Przecież to jest normalka, że łobuz zwalnia gliniarza z roboty. Policjanci niech się cieszą, że im tyłków nie skopał bo mogłoby się okazać, że na niego napadli i okradli. Co za państwo. A jakich mamy sędziów to podam na przykładzie. Latem, upał ok. 30 st.C stawiam się do sądu w charakterze świadka(też nawalony sprawca wypadku). Sędzia prowadzący uznał, że obraziłem sąd przychodząc na rozprawę w krótkich spodenkach i ukarał mnie grzywną 200zł. Gdy zapytałem sędziego czy w todze, którą ma na sobie byłoby mu przyjemnie na zewnątrz(sala klimatyzowana) odpowiedział mi, że grzywna wynosi 500 zł. Aż prokurator złapał się za głowę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz