PO i PSL zaskarżyły ustawę o Trybunale Konstytucyjnym

17.11.2015, 21:20
Wniosek PiS w części odnoszącej się do trybu wyboru pięciu nowych sędziów TK Trybunał miał rozpatrywać 25 listopada

Wniosek PiS w części odnoszącej się do trybu wyboru pięciu nowych sędziów TK Trybunał miał rozpatrywać 25 listopadaźródło: ShutterStock

O skierowaniu wniosku do TK poinformował we wtorek PAP poseł PO Robert Kropiwnicki. Wniosek ma dokładnie taką samą treść jak wcześniejszy wniosek PiS - powiedział poseł Borys Budka.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • nk(2015-11-17 21:51) Zgłoś naruszenie 00

  No, no, własną ustawę zaskarżają?

  Odpowiedz
 • Zbyszek O.(2015-11-17 22:34) Zgłoś naruszenie 00

  Ale Pan Prezes zajął stanowisko polityczne. Chce zaprzysiężenia sędziów bez względu na wynik skargi. Jak tak to jego bezstronność jest wątpliwa - bo co z zaprzysiężonymi sędziami jeśli ich wybór był wadliwy? Zrzekną się? Pan Prezes nie dopuści ich do orzekania? Teraz łaskawie zgadza się, na nieprzyjmowanie przysięgi od dwóch "wybrańców PO" których kadencje miałyby się zaczynać w grudniu.
  Gdyby nie było nowelizacji, to PiS wybierałoby wszystkich pięciu. Czy nie mają do tego mandatu? To poprzedni sejm także nie miał. PO zmieniło ustawę (za zgodą Pana Prezesa TK - jak sam przyznał - a wiec akceptował to postępowanie - stanowisko polityczne) głównie po to aby zablokować zmiany prawa przez PiS za pomocą TK. Zrobili skok na TK w celach destrukcyjnych.

  Odpowiedz
 • Towarzystwo wzajemnej adoracji.(2015-11-18 07:33) Zgłoś naruszenie 00

  Szkodniki , których nie chciał naród wyborczy w swojej większości potwierdzają , iż demokracja ich g... interesuje, najważniejszy jest ich interes partyjny . Te paskudy, które zrobiły sobie z TK prywatny folwark (wybrali sobie własnych sędziów tuz przed końcem kadencji) - czują się przez to silni i zamierzają szkodzić poprzez TK tak do końca kadencji nowej władzy.. Ich prawo.

  Ale szkodząc Polsce poprzez TK szkodzą samym sobie. Mam nadzieję , że prezydent nie zaślubi tego towarzystwa wzajemnej adoracji.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane