Minister sprawiedliwości zapowiada zmiany w ustawie o prokuraturze. Zbigniew Ziobro po południu pojawił się w ministerstwie sprawiedliwości, gdzie ustępujący minister Borys Budka przekazał mu resort.

Zbigniew Ziobro złożył kwiaty przy tablicy upamiętniającej ofiary komunistycznych zbrodni. Potem podczas krótkiej konferencji prasowej przedstawił dziennikarzom swoją wizję pracy ministerstwa. Przypomniał o obietnicy zmiany ustawy o prokuraturze oraz o likwidacji rozdziału funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Jak tłumaczył nowy minister, jest to rozwiązanie złe systemowo i dlatego należy powrócić do dawnego modelu. Poza tym Ziobro zapowiedział zostrzenie kar za brutalne przestępstwa oraz przywrócenie starej procedury karnej.

Dla Zbigniewa Ziobry jest to powrót do ministerstwa po ośmiu latach. Dziennikarzom mówił, że sytuacje ta nie wiąże się dla niego ze szczególnymi emocjami, poza świadomością, że czeka go ciężka praca.

Premier Beata Szydło oraz ministrowie zostali zaprzysiężeni w Pałacu Prezydenckim podczas uroczystości, która odbyła się w południe.