Europejski Big Brother: UE będzie zbierać odciski palców i skanować twarze?

autor: Jakub Kapiszewski, Dominika Ćosić15.10.2015, 07:48; Aktualizacja: 15.10.2015, 12:21
Pierwotnie projekt ten zakładał zbieranie danych (m.in. odcisków palców czy skanów siatkówki) jedynie od osób spoza państw członkowskich, wjeżdżających na teren Wspólnoty

Pierwotnie projekt ten zakładał zbieranie danych (m.in. odcisków palców czy skanów siatkówki) jedynie od osób spoza państw członkowskich, wjeżdżających na teren Wspólnotyźródło: ShutterStock

Paryż proponuje, aby Unia zbierała odciski palców od wszystkich obywateli krajów członkowskich. Oraz skanowała ich twarze.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • SOROKA(2015-10-15 23:09) Zgłoś naruszenie 30

    A NIE PROŚCIEJ WYTATUOWAĆ NUMER ID.NA RĘCE? BRZMI ZNAJOMO...

    Odpowiedz
  • Amigo(2015-10-15 15:37) Zgłoś naruszenie 20

    czyli imigranci są pretekstem do większej inwigilacji obywateli.

    Odpowiedz
  • Piesków świat!(2015-10-15 09:18) Zgłoś naruszenie 20

    Francuzi powinni sobie kupić jeszcze smycze, obroże i kagańce dla większego bezpieczeństwa

    Odpowiedz
  • Kamil(2015-10-15 08:43) Zgłoś naruszenie 20

    Bardzo sprytne ale równie bardzo przewidywalne posunięcie. Tysiące imigrantów na 'krzywy ryj" przybywa do krajów UE, a my mamy się skanować, ważyć, mierzyć i za chwilę chipować. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa.

    Odpowiedz
  • f-ck off UE(2015-10-15 22:09) Zgłoś naruszenie 10

    Pilnujcie granic - MATOŁY, a nie róbcie jakiegoś big brothela.

    Odpowiedz
  • nienienie(2015-10-15 09:09) Zgłoś naruszenie 10

    Ludzie nie zgadzajcie się na żadne wszczepania chipów pod skorę, kontrolowanie saitkówki...itp, To nie jest dobre dla nas tylko dla garstyki która chce nas kontrolować. Najlepiej spreparowac zagrozenia a potem kontrolowac ludzi niby dla ich dobra. Juz teraz ludzie ciagle cos "muszą". Kolejne narzedzie kontroli to kolejne stawienie pod scianą i zmuszanie. W kończu powiedza ci że jesli chcesz zyć, to musisz wykonywac rozkazy.

    Odpowiedz
  • missusing(2015-10-15 15:58) Zgłoś naruszenie 10

    Tak jak się spodziewałam. Pierwsze co mówiłam przy 'kryzysie', ale nie spodziewałam się jednak, że tak szybko pójdzie. Czas się pakować i jechać w jakąś dzicz...

    Odpowiedz
  • wegf(2015-10-16 07:11) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję obejrzeć do końca i poczytać o Bilderberg.
    https://www.youtube.com/watch?v=4odxFCUJijw

    Odpowiedz
  • g(2015-10-16 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli masz paszport biometryczny to twarz jest juz zeskanowana i pobrane odciski palców. Więc po co ten szum.

    Odpowiedz
  • Beon Olindy(2015-10-15 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    najpierw niech nauczą się strzec granic, a potem dopiero śnią o Orwellu...

    Odpowiedz
  • ATOR_GZE(2015-10-15 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    KRYZYS - REAKCJA - ROZWIĄZANIE !!!

    Klasyka gatunku, specjalnie doprowadzili do obecnego kryzysu, bo ich celem było właśnie to, a bez imigrantów by nie mieli pretekstu. Ni dajmy się Nabrać ! W POLSCE TYLKO KORWIN !!! Reszta polityków to w 80% jest na pasku takich ludzi od tych propozycji !!!

    Odpowiedz
  • abc(2015-10-15 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    Socjalizm rozwiązuje problemy nieznane w innych systemach politycznych.

    Odpowiedz