statystyki

Irena Łozowicka kandydatką na szefa prokuratury

13.10.2015, 20:03; Aktualizacja: 14.10.2015, 05:19

Krajowa Rada Prokuratury rekomendowała Irenę Laurę Łozowicką z Prokuratury Generalnej jako kandydatkę na prokuratora generalnego. Ci, którzy śledzili przebieg wczorajszego wysłuchania publicznego, mogą być tą decyzją zaskoczeni.

Prokurator Łozowicka wystąpiła przed KRP jako trzecia i ostatnia kandydatka. Podczas prezentacji swojego dorobku i kompetencji zawodowych podkreślała, że ma 30-letnie doświadczenie w pracy w prokuraturze i przeszła przez niemal wszystkie szczeble i komórki w jej strukturze. Pracowała m.in. w wydziale do spraw przestępczości zorganizowanej oraz nadzoru nad postępowaniami przygotowawczymi, ale najdłużej – 12 lat – była wizytatorem. Jej kariera przyspieszyła w grudniu ubiegłego roku, kiedy to otrzymała nominację na stanowisko prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi, a zaledwie po kilku miesiącach awansowała do Prokuratury Generalnej (pracuje w Biurze Spraw Konstytucyjnych).


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane