statystyki

Osoba prawna też może pozwać hejtera za naruszenie dóbr osobistych

autor: Leszek Jaworski06.10.2015, 20:00
tożsamość, haker, internet

Zgodnie z art. 43 kodeksu cywilnego przepisy o ochronie dóbr osobistych osób fizycznych (art. 23 k.c.) stosuje się odpowiednio do ochrony dóbr osobistych osób prawnych.źródło: ShutterStock

Prowadzę wraz z innymi osobami spółkę z o.o. Przedmiotem jej działalności są usługi internetowe, np. pozycjonowanie stron, hosting. Oferujemy ich wykonywanie za darmo przez trzy miesiące. Po tym okresie umowa na czas określony, jeżeli kontrahent jej nie wypowie, przekształca się w bezterminowy kontrakt. Jeden z naszych usługobiorców nie doczytał tego zastrzeżenia w umowie. W zemście na stronie internetowej zamieszczał informacje, że spółka prowadzona jest przez oszustów, naciągaczy i przestępców. Czy spółka może go pozwać o naruszenie dóbr osobistych, czy też uprawnienie to przysługuje tylko osobom fizycznym?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może pozwać kontrahenta, na podobnej zasadzie jak osoba fizyczna, o naruszenie jej dóbr osobistych.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Irena anna(2015-10-07 07:18) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem, jeśli umowa zawarta jest na czas określony, to po upływie tego terminu automatycznie ulega . rozwiązaniu. .Dlaczego kontrahent ma wypowiadać umowę zawartą na czas określony. Umowa na czas nieokreślony powinna być odrębną umową. To było by uczciwe.Wiele firm stosuje takie sztuczki jak opisana w artykule a póżniej mają pretensje że ludzie się denerwują..

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane