statystyki

Zadośćuczynienie za policzek

01.10.2015, 00:24; Aktualizacja: 01.10.2015, 00:26

Policjant, który upokarza zatrzymanego uderzając go w twarz, nie tylko lekceważy swoje obowiązki służbowe, lecz także łamie zakaz nieludzkiego lub poniżającego traktowania – uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Bracia Saïd i Mohamed Bouyid mieszkają z rodziną w małym miasteczku na przedmieściach Brukseli zaraz obok komisariatu policji. 8 grudnia 2003 r. 17-wówczas Saïd i 24-letni Mohamed zapomnieli kluczy do mieszkania i o czwartej nad ranem musieli wydzwaniać do drzwi. Zauważył to policjant w cywilu A.Z. i poprosił chłopaków o okazanie dowodów tożsamości. Młodszy z nich odmówił, domagając się od funkcjonariusza przedstawienia własnego identyfikatora. Policjant chwycił go wtedy za kurtkę i zaciągnął na komisariat. Na miejscu, kiedy zostali sami, a chłopak próbował protestować przeciwko aresztowaniu, A.Z. uderzył go w twarz.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane