Gdańska rada adwokacka postanowiła w środę wieczorem o zawieszeniu w czynnościach zawodowych mec. Marcina Dubienieckiego, oskarżonego o wyłudzenie pieniędzy z kasy publicznej oraz udział w grupie przestępczej.

Adw. Andrzej Pela, który uzasadnił tę decyzję w imieniu rady, powiedział dziennikarzom, że adwokatura musi wyraźnie zaznaczać swoje stanowisko wobec tych członków, którym stawia się zarzuty w postępowaniu karnym.

Tydzień temu Sąd Okręgowy w Krakowie odroczył rozprawę w sprawie zwolnienia za kaucją Dubienieckiego do czasu rozpatrzenia zażalenia obrony (sąd jeszcze go nie otrzymał). Oznacza to, że adwokat pozostanie w areszcie wraz z pozostałymi oskarżonymi o wyłudzenie pieniędzy z PFRON. Jak podała stacja TVN24, krakowski sąd rozpozna zażalenie prokuratury i obrony 18 września.

Dubieniecki został zatrzymany przez CBA pod koniec sierpnia. Prokuratury postawiła mu i jego czterem współpracownikom zarzuty wyłudzenia 13 mln zł z PFRON, prania brudnych pieniędzy oraz udziału w grupie przestępczej.