Komornik zlicytuje nieruchomość nawet za mały dług

autor: Patryk Słowik01.09.2015, 07:33; Aktualizacja: 04.11.2015, 09:31
blok, mieszkanie

Spółdzielnie wolą więc wystąpić o nakaz zapłaty, a po jego otrzymaniu zwrócić się do komornika z prośbą o licytację nieruchomości.źródło: ShutterStock

500 zł zaległości w opłatach przełoży się na komorniczą licytację mieszkania? Sąd Najwyższy potwierdził, że to zgodne z prawem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • antypol(2015-09-09 00:25) Zgłoś naruszenie 30

    kolesie beda mogli kupywac mieszkania za bezcen - macie polaczki swoje panstwo najgorsza wersja panstwa najlepiej tu nic nie miec bo najpierw sad ci nabije koszty za nic a potem zlicytuja za bezcen, panstwo dla frajerkow

    Odpowiedz
  • podatnik(2015-09-03 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    Jak widać członkowie sądu najwyższego to działacze solidarności.Dlatego mają tak wielki szacunek dla biednych ludzi.Ale nie ma się czemu dziwić-sami ludzie wybrali sobie taką wspaniałą solidarnościową demokrację.Bolek ma się dobrze robi wykłady za granicą z łopatologii a każdy kraj chce zobaczyć takiego oryginała.

    Odpowiedz
  • cd(2015-09-02 23:03) Zgłoś naruszenie 10

    To sprzeczne z zasadami współżycia społecznego i nakazywanie Komornikom działalności przestępczej- czyli pokrzywdzenia strony. Dziwny ten Sąd tytułowany Najwyższym

    Odpowiedz
  • sprawiedliwy(2015-09-02 21:31) Zgłoś naruszenie 71

    Ch...uj w du...pe PO i Kopacz i sram wielka kupe na sedziow bandziorow i cw...li prokuratorow,gdyby mi komornik wszedl na posesje poprostu bym chu..ja zabil i zakopal w lesie jak psa
    W Polsce potrzebna jest wojna i to najlepiej domowa ,odszumowalibysmy pasorzytow czyli administracje zlodziejska

    Odpowiedz
  • zrospaczony Polak(2015-09-02 18:42) Zgłoś naruszenie 20

    Będzie tak ,do czasu,az ktoś nie wytrzyma nerwowo i rozwali łeb takiemu sępowi.Wtedy się dopiero zacznie dyskusja.Czy naprawdę w Polsce tak zawsze musi być.LUDZIE MYŚLENIE NAPRAWDĘ NIE BOLI!!!

    Odpowiedz
  • Cocidotego(2015-09-02 18:36) Zgłoś naruszenie 30

    dług powinien być zabezpieczony składnikiem aktywów proporcjonalnym do jego wielkości - za bezrozumne uważam zabezpieczania niewielkich długów przedmiotami znacznej wartości. Chyba że dłużnik nie ma nic innego czym mógłby zabezpieczyć swój dług.

    Odpowiedz
  • sta-n(2015-09-02 11:43) Zgłoś naruszenie 40

    Teraz należałoby się zapytać TK, czy to zgodne z konstytucją

    Odpowiedz
  • bezdł(2015-09-02 08:38) Zgłoś naruszenie 120

    Takim to sposobem cwaniacy za bezcen dorabiają się fortun.
    Sądzę, że zajęcie komornicze nie powinno przekraczać wartości długu, w innym przypadku jest to celowe okradanie dłużnika.
    Niech mi ktoś wytłumaczy, jaki ma interes komornik licytując mieszkanie wartości 200000 tyś. za dług 500- set złotowy?
    I to ma być prawo? Chyba zbójeckie.
    A swoją drogą gdyby w momencie zajęcia komorniczego tenże przyjął od dłużnika zalegającą kwotę nie byłoby problemu, sprawa by się rozwiązała, ale nie trzeba w wielu przypadkach doprowadzić ludzi do upodlenia.
    Ja nie bronię dłużników, sądzę jednak, że prawo powinno być sprawiedliwe, ale jak to mówią mądrzy, prawo i sprawiedliwość nie idą w parze, ale może się mylę.

    Odpowiedz
  • karolina(2015-09-02 06:21) Zgłoś naruszenie 00

    a kiedy wyjdzie decyzja że wlasciciele dostaną vreszcie odszkodowania za majątki księgi wieczyste sa wazne i bez problemow

    Odpowiedz
  • bozo(2015-09-02 00:08) Zgłoś naruszenie 60

    A czy zaplata dlugu wstrzyma egzekucje? Jak znam Polske, komornik zlicytuje nieruchomosc mimo tego.

    Odpowiedz
  • B.O.P.E.(2015-09-01 23:13) Zgłoś naruszenie 16

    Wszyscy lamentujący nad losem osób nie płacących swoich zobowiązań, w tym czynszów za mieszkania powinni za te osoby uregulować zobowiązania lub przyjąć je pod swój dach w ramach solidarności szeroko pojętej.
    Natomiast społeczne przyzwolenie na niespłacanie wszelakich zobowiązań i gloryfikowanie takich zachowań przez media przeraża.
    Prowadzi to do powszechnej pogardy dla prawa i sytuacji, gdzie gość po podstawówce nie mający pojęcia o czymkolwiek głosi swoje chore wizje i liczy że PiSda !!

    Odpowiedz
  • j23(2015-09-01 21:53) Zgłoś naruszenie 05

    Jestem przerażony komentarzami, które niby poważna "gazeta" pozwala publikować. Po co moderacja, skoro ten bełkot jest zatwierdzany ? Co do meritum - niby dlaczego dłużnicy z niewielkimi długami mają być bezkarni ? Kto ma za nich płacić ? Inni członkowie spółdzielni i wspólnot ? A może Wy oburzeni za nich zapłacicie ?

    Odpowiedz
  • Joseph(2015-09-01 20:55) Zgłoś naruszenie 120

    Polakom zabrać mieszkanie za niewielki dług a imigrantom dawać mieszkania za darmo i jeszcze po 3000 zł ,to jest właśnie cała Polska swojego zgnoić do bankructwa doprowadzić a obcemu w odbyt wchodzić. Polak w Polsce obywatelem II kategorii.

    Odpowiedz
  • pb(2015-09-01 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    w Szwecji jest tak od dawna

    Odpowiedz
  • a(2015-09-01 18:37) Zgłoś naruszenie 01

    Ale po co? Od tego jest Krajowy Rejestr Długów... Wystarczy wpisać lokatora, a szybko zmobilizuje się :)

    Odpowiedz
  • no(2015-09-01 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    wypastowac podloge pod drzwiami emerytowi samotnemu

    Odpowiedz
  • jazz(2015-09-01 17:24) Zgłoś naruszenie 40

    i to ma być kraj dla ludzi??? to trzeba zaorać wypalić ogniem i mieczem

    Odpowiedz
  • AM(2015-09-01 13:50) Zgłoś naruszenie 51

    Jaki jest problem, żeby ktoś kto posiada mały dług go spłacił. Wtedy nie będzie miał egzekucji.

    Odpowiedz
  • swed(2015-09-01 13:37) Zgłoś naruszenie 11

    sędziowie to najwieksza dewiacja 3 rp-od nich trzeba zacząć żeby uratować kraj.

    Odpowiedz
  • zazusss(2015-09-01 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawiedliwe państwo,śmiech

    Odpowiedz