statystyki

Usterka samolotu to jeszcze nie powód do odwołania samego lotu

05.08.2015, 06:32; Aktualizacja: 05.08.2015, 07:03

Na przewoźniku lotniczym spoczywa ciężar podjęcia wszelkich możliwych i dostępnych mu działań, w celu uniknięcia opóźnienia i zapewnienia należytej ochrony dla uprawnień przysługujących pasażerowi jako konsumentowi - orzekł Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie.

O.S. miał polecieć z Warszawy do Nowego Jorku, jednak jego lot został odwołany. Dzień wcześniej stwierdzono bowiem w jednym z samolotów brak filtrów paliwowych na dwóch silnikach i w związku z tym przeprowadzono natychmiastową kontrolę pod tym kątem, w innych samolotach tego typu. Maszyna, która miała wykonywać przedmiotowy rejs, po przylocie z trasy, też została poddana takiej weryfikacji. Stwierdzono wówczas brak filtra paliwowego na prawym silniku i tym samym samolot natychmiast wycofano z eksploatacji. A lot O.S. został odwołany. Sprawną maszynę podstawiono dopiero 34 godziny po pierwotnie planowanym czasie wylotu.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane