statystyki

Palestra zrywa rozmowy z ministerstwem

22.07.2015, 11:17; Aktualizacja: 22.07.2015, 11:41

Naczelna Rada Adwokacka zdecydowała o wycofaniu swoich przedstawicieli z grupy roboczej pracującej nad projektem nowych rozporządzeń w sprawie opłat za czynności adwokackie i radcowskie. Adwokaci skarżą się, że rozmowy z resortem były pozoranctwem i były propagandową zagrywką ministra.

Grupa robocza składająca się z przedstawicieli resortu sprawiedliwości, samorządu adwokackiego i radcowskiego zebrała się do tej pory dwa razy. Na drugim spotkaniu urzędnicy przedstawili swoje pomysły na podwyżki stawek, które prawnicy uznali za fikcyjne i nic nie znaczące. Skrytykowali zwłaszcza zaproponowany nowy sposób naliczania opłat, twierdząc, że oznaczałoby to jedynie usankcjonowanie dotychczas obowiązujących zasad wynagradzania za sprawy z urzędu. "Stawki maksymalne miały wzrosnąć o 1/3, ale zasadą zasądzania wynagrodzeń miało być jedynie dwie trzecie stawki maksymalnej." - czytamy w stanowisku NRA. 


Pozostało 35% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane