statystyki

Rzecznik mniej obywatelski

autor: Ewa Ivanova07.07.2015, 06:50; Aktualizacja: 07.07.2015, 06:53

Jeszcze w tym tygodniu Sejm oceni kandydatów na nowego rzecznika praw obywatelskich. Osoba, która obejmie funkcję ombudsmana, będzie musiała na nowo tchnąć życie w tę instytucję.

Dane pokazują, że za czasów prof. Ireny Lipowicz drastycznie spadła aktywność rzecznika na wielu płaszczyznach. A to spowodowało mniejsze zainteresowanie obywateli pomocą ze strony RPO.


Pozostało 92% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Joanna Żakowska(2015-07-07 09:09) Zgłoś naruszenie 00

  RPO to jest instytucja prorządowa a nie proobywatelska . Akceptuje wszelkie działania władzy przeciwko podstawowym prawom człowieka .Stronnicza . Nieuczciwa {np.konszachty z sędziami} . Nie zauważyłam aby troszczyła się o prawa osób niepełnosprawnych . Niestety wszyscy chcący załapać się na stanowisko-podobni Biznesiki-interesiki , alleluja i do przodu...

  Odpowiedz
 • Michał(2015-07-07 09:39) Zgłoś naruszenie 00

  Rozumiem, że można nie zgadzać się z działaniem lub stylem działania RPO, ale zarzucanie komuś "konszachtów z sędziami" to już jest zwykła bezczelność. W takim razie poproszę o przedstawienie dowodów.

  Odpowiedz
 • Joanna Żakowska(2015-07-07 10:19) Zgłoś naruszenie 00

  Niedawno był o tym artykuł w Gazecie Prawnej . Muszę teraz wyjść z domu ale wieczorem postaram się panu odpowiedzieć merytorycznie . Zawsze też mnie pan może oskarżyć do "sądu" . Serdecznie pozdrawiam !

  Odpowiedz
 • KLS(2015-07-07 15:45) Zgłoś naruszenie 00

  RPO deklarowała na początku kadencji m.in. szczególną troskę o sprawy osób niepełnosprawnych. Moja sprawa po wyczerpaniu wszelkiego możliwego toku została skierowana do RPO ze wskazaniem naruszeń obowiązujących przepisów, uznaniowości w interpretacji organów administracji, ale wszystko bezskutecznie, pomimo, że to mnie przyznał rację i obiecał wnieść temat na komisję sejmową.
  Do dziś, bo to sprawdzam RPO nie uczynnił nic!!! a ja wskutek bezczynności RPO jestem osobą obecnie niezdolną już do samodzielnej egzystencji. Znam wiele takich przypadków- obecny RPO to porażka

  Odpowiedz
 • Joanna Żakowska(2015-07-07 21:26) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Michale-choćby artykuł z GP z dnia 6..O2. 2015-"Sędziowie i prokuratorzy dorabiają u RPO , chociaż zasady etyki im tego zakazują " Dowodów na wzajemną adorację komunistycznej władzy od lewa do prawa łącznie z kościołem mogę dostarczyć tonami .Ma rację również KLS

  niepełnosprawnych , nieporadnych , ofiarach przestępstw i przemocy-zarabiają "państwo" i b. wiele fundacji ? Ma pan w sobie coś z człowieka czy tylko szmal w makówce ?!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane