statystyki

Minister obiecuje, adwokaci nie rezygnują z demonstracji

autor: Anna Krzyżanowska29.06.2015, 07:26; Aktualizacja: 29.06.2015, 10:24

Spotkanie przedstawicieli Naczelnej Rady Adwokackiej z ministrem sprawiedliwości nie wpłynie na decyzję o proteście adwokatów. 

Jutro mają oni przemaszerować spod gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości do kancelarii prezesa Rady Ministrów, by przedstawić swoje postulaty. Paweł Rybiński, dziekan Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie deklaruje, że planów nie zmienił. Jeszcze nigdy polscy adwokaci nie zdecydowali się na taki krok. „Cele protestu daleko wykraczają poza usprawiedliwione żądania finansowe adwokatów – celem protestu jest dobro wymiaru sprawiedliwości i gwarancje rzeczywistej ochrony praw i wolności obywatelskich” – czytamy w piśmie mec. Pawła Rybińskiego. Przedstawia on cztery postulaty.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • wjw(2015-06-29 15:33) Zgłoś naruszenie 00

  A w międzyczasie były minister faktycznie obniżył wynagrodzenie między innymi za np. za posiedzenie aresztowe...

  Odpowiedz
 • ja adw.(2015-06-29 11:21) Zgłoś naruszenie 00

  Minister obiecuje rzucenie ochłapu, bo jak inaczej nazwać podwyżkę wynagrodzenia za prowadzenie CAŁOŚCI wieloletniej sprawy z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych z 60 zł na 180 zł, czy z zakresu eksmisji ze 120 zł na 240 zł? Super, nie będziemy robić za kwotę 30 gr/godzinę pracy, tylko może za 1 zł/godzinę pracy - i to bez uwzględnienia kosztów, bo nadal będzie to praca przymusowa z wynagrodzeniem poniżej kosztów.
  Mamy się z tego cieszyć? A może po rąsiach całować? Dość wykorzystywania naszego czasu, pieniędzy, pracy i naszej infrastruktury. Dość listku figowego w postaci "Skarb Państwa udaje, że płaci!"
  I jeszcze Minister medialnie ogłasza, jaki to jest łaskawy, bo podwyższa nam stawki o odpowiednio 200% lub 100%, oczywiście kierując na nas odium ludu, że dostaliśmy TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAKIE podwyżki i jeszcze nam źle. Niech Pan Minister sam robi za takie stawki przez kilka lat, płatne kilka miesięcy po zakończeniu zlecenia i bez odsetek!
  Ładnie tak być hojnym dziadem z cudzej torby?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane