statystyki

Męczenie ofiary przesłuchaniami to nieludzkie traktowanie

01.06.2015, 06:38; Aktualizacja: 01.06.2015, 06:43

Sąd, który dopuszcza do tego, aby domniemany sprawca molestowania seksualnego podczas procesu zasypywał swoją ofiarę napastliwymi, obraźliwymi pytaniami, narusza zakaz tortur – wynika z wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

W 2001 r. przez kilka miesięcy Y., 14-letnia wówczas Ukrainka mieszkająca w Słowenii, była molestowana przez przyjaciela swojej rodziny X. Działo się w czasie, kiedy 55-letni mężczyzna wraz z żoną pomagał jej się przygotować do konkursów piękności. Dopiero rok później dziewczyna wyznała matce o traumatycznych przeżyciach, ale nie chciała rozmawiać na ten temat z nikim więcej ani wchodzić w szczegóły zdarzeń. Obawiając się, że jej córka została zgwałcona, matka Y. powiedziała o molestowaniu znajomemu księdzu, który następnie zawiadomił policję. Kobieta w efekcie złożyła formalną skargę przeciwko X., w której dowodziła, że zmuszał on Y. do współżycia seksualnego.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane