W pierwszym etapie (który miał formę quizu sprawdzającego wiedzę z zakresu negocjacji) wzięło udział ponad stu aplikantów z całej Polski. W finale spotkały się trzy najlepsze drużyny: Krakowscy Negocjatorzy z Krakowa, Entente Cordiale z Lublina oraz Kadma z Wrocławia, które wzięły udział w prowadzonej na żywo i przypominającej prawdziwe prawnicze negocjacje grze.

- Bardzo trudno było wyłonić faworyta, gratuluję wszystkim umiejętności zachowania się w czasie negocjacji - mówił Jerzy Stępień, członek jury, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Reklama

- Podczas finału ciągle zadawałem sobie pytanie, czy potrafiłbym się zachować lepiej, niż obecni na sali aplikanci radcowscy i na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć. To były naprawdę trudne i wymagające negocjacje. Imponowaliście mi państwo swoją dojrzałością i profesjonalizmem - podkreślał z kolei prof. Stanisław Sołtysiński.

Ostatecznie laury w klasyfikacji zespołowej przypadły Krakowskim Negocjatorom, którzy zdobyli największą liczbę punktów.

Dorotę Walczyk za najlepszego negocjatora w klasyfikacji indywidualnej uznało jury, w którym w tym roku zasiedli: Maciej Bobrowicz, był prezes KRRP; prof. Stanisław Sołtysiński; prof. Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości; Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz Waldemar Koper, prezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw.

Patronat nad turniejem sprawowały DGP i serwis Prawnik.pl.

Obszerna relacja z turnieju ukaże się w piątek w dodatku do Dziennika Gazety Prawnej „Prawnik”.

ESZA