statystyki

Opłata od skargi sądowej na wyrok KIO: Po orzeczeniu TK był czas na wznowienie sporów

autor: Sławomir Wikariak09.04.2015, 07:47; Aktualizacja: 09.04.2015, 10:38
Orzecznictwo wskazuje, że jeśli firma wpłaciła kwotę w tej wysokości podczas obowiązywania niekonstytucyjnego przepisu, to po wyroku TK mogła domagać się wznowienia postępowania.

Orzecznictwo wskazuje, że jeśli firma wpłaciła kwotę w tej wysokości podczas obowiązywania niekonstytucyjnego przepisu, to po wyroku TK mogła domagać się wznowienia postępowania.źródło: ShutterStock

Firmy, których skargę w sprawie przetargowej sąd odrzucił, bo nie wniosły liczonej w milionach złotych opłaty, miały prawo domagać się wznowienia postępowania. O ile spełniły kilka warunków – orzekł Sąd Okręgowy w Elblągu.

Przez całe lata w Polsce obowiązywała wyjątkowo wysoka opłata od skargi sądowej na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej. Górną granicę wyznaczało 5 mln zł. Trudno znaleźć przedsiębiorcę, który zaryzykowałby utratę takiej kwoty, nawet jeśli był przekonany o swoich racjach. Dlatego w przypadku przetargów o dużej wartości skargi należały do rzadkości.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane