statystyki

Radca prawny może aktywnie uczestniczyć w walnym zgromadzeniu spółdzielni

autor: Ewa Maria Radlińska02.04.2015, 05:56

Sąd Okręgowy w Świdnicy: Członek spółdzielni ma prawo do korzystania na własny koszt z pomocy prawnej. Obecność prawnika podczas obrad nie wpływa jednak na wynik głosowania nad uchwałą.

Chodziło o sprawę, która przypomina bardziej czeski film niż poważny proces. I choć dotyczyła uchwały członków spółdzielni mieszkaniowej, to tak naprawdę spór sprowadzał się do obecności radcy prawnego na walnym zgromadzeniu członków spółdzielni. A mianowicie w kwietniu 2014 r. został sporządzony projekt uchwały członków spółdzielni, w którym do statutu spółdzielni miały być wprowadzone zmiany. Komisja rewizyjna w oparciu o treść protokołów komisji skrutacyjno – mandatowych stwierdziła że zgodnie ze statutem, walne zgromadzenie przy 62 głosach „za” i 119 glosach przeciwnych nie podjęło jednak uchwały. Problem w tym, że w czasie obrad był obecny radca prawny spółdzielni. Jeden z członków spółdzielni nie był zachwycony jego obecnością.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • m(2015-04-02 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    to raczej oczywiste, że jak chce to może być, tak jak tu członek itp. spółdzielni, jeśli inni w różny sposób nie utrudnią tego albo pozbawią chęci, chyba że jest zwolennikiem podwyżek wszelkich opłat dla ubożejącej w większości wspólnoty spółdzielczej, gdzie i tak jest z reguły drogo mieszkać albo głównie czy min spółdzielnia funkcjonuje jak ta w Warszawie, defraudacje i przekręty spóldzielców na wielkie i gigantyczne sumy i „cisza”, zresztą nie tylko tam i pośród spółdzielni, wtedy jest różnie !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane