statystyki

Prezydent Komorowski: Wara komukolwiek od wtrącania się w to, jak pracują sądy

30.03.2015, 23:48; Aktualizacja: 30.03.2015, 23:50

To reakcja głowy państwa na opinie, jakoby ogłoszony w poniedziałek wyrok skazujący byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego był „aktem w kampanii wyborczej”.

W poniedziałek Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście skazał Mariusza Kamińskiego, obecnie posła PiS, na 3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk we władzach, administracji i służbach państwowych w związku z przekroczeniem w 2007 r. uprawnień szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego (chodzi o tzw. aferę gruntową). Z ust niektórych polityków natychmiast padły sugestie, iż taki termin ogłoszenia wyroku w sprawie prominentnego przedstawiciela głownej partii opozycyjnej nie jest przypadkiem. Najdalej poszedł prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oceniając, iż oto mieliśmy do czynienia z „aktem w kampanii wyborczej”.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • a(2015-03-31 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Należy natychmiast wziąć się za reformę tych ubeckich sądów. Mówienie o tym ,że sądy działają dobrze jest chore.! Połowa skazanych to niewinni ludzie.!! I to jest wina również Prezydenta , który ich mianuje , chyba tez kolejnych ministrów sprawiedliwości. Była próbka z telefonem w sprawie Amber- Goldu do sędziego.! Są bardzo dyspozycyjni do kolesiów do obywatela nie.!!Oszukują w uzasadnieniach i w wyrokach a kolesie z drugiej instancji tez oszukują i nie ma do kogo się odwołać.!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane