Tegoroczne V Prawnicze Targi Praktyk i Pracy cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. W ciągu dwóch dni Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbywała się impreza, odwiedziło niemal 7,5 tys. osób – o 25 proc. więcej niż w czasie poprzedniej edycji.

W targach wzięło udział ponad 80 podmiotów – kancelarie adwokackie i radcowskie czy firmy związane z branżą. Swoją ofertę przedstawiały też szkoły językowe specjalizujące się w kursach przeznaczonych dla prawników i liczne koła naukowe.
Studenci mogli nie tylko poznać przyszły zawód, lecz także się dowiedzieć o możliwości rozpoczęcia pracy w kancelariach.
Nie zabrakło też uczestników instytucjonalnych, takich jak Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury czy Okręgowa Izba Radców Prawnych, których przedstawiciele opowiadali o perspektywach rozwoju w zawodach prawniczych.
Oprócz oferty wystawców dużym zainteresowaniem cieszył się turniej negocjacyjny, w którym wzięło udział 16 drużyn, czy symulacja rozprawy sądowej – relacjonował Mariusz Skocz z BCSystems sp. z o.o., współorganizatora imprezy.
Podczas konkursów można było wygrać atrakcyjne nagrody. Przede wszystkim płatne staże w kancelariach RöHRENSCHEF i Domański Zakrzewski Palinka. Do tego zawodnicy mogli zdobyć m.in. zaproszenia do teatru, vouchery na kursy językowe czy warsztaty poświęcone zawodom prawniczym.
W trakcie imprezy można było też wziąć udział w szkoleniach prowadzonych przez wystawców. Studenci i absolwenci uczyli się, jak napisać list motywacyjny, jakie cechy powinny charakteryzować dobrego obrońcę w sądzie, jak dokonuje się przekładu prawniczego dokumentu i jakie zasady obowiązują przy formułowaniu zapisów kontraktów.
W czasie targów Kancelaria Affre i Wspólnicy ogłosiła laureatów konkursu „Startuj z nami”, do którego zgłoszenia można było przesyłać na przełomie lutego i marca. Mogli brać w nim udział studenci IV i V roku studiów prawniczych. Zadaniem uczestników było rozwiązanie kazusu prawnego oraz odesłanie rozwiązania w formie elektronicznej. Nagrodą w konkursie były miesięczne płatne praktyki w kancelarii organizatorów.
Wydarzenie objął honorowym patronatem minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk.
Organizatorem były Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i firma BCSystems Sp. z o.o., specjalizująca się w usługach dla branży prawnej.
Dziennik Gazeta Prawna i Prawnik.pl sprawowały patronat medialny nad targami.