statystyki

Zakład zawarty po meczu jest nieważny. Bukmacher nie musi wypłacać nagrody

autor: Piotr Pieńkosz02.03.2015, 10:30; Aktualizacja: 02.03.2015, 10:44
Hazard

Zanim jednak czytelnik zaostrzy spór z firmą bukmacherską, powinien zastanowić się, czy ma rację.źródło: ShutterStock

Jestem uczestnikiem legalnych internetowych zakładów bukmacherskich. Na obstawianiu meczów spędzam większość wolnego czasu. Ostatnio złapałem firmę bukmacherską na błędzie – mimo że spotkanie południowoamerykańskiej ligi piłkarskiej już się zakończyło, wciąż było aktywne w ofercie bukmachera na stronie internetowej. Znając wynik spotkania, postawiłem zakład, który został przyjęty. Najpierw firma rozliczyła mój kupon jako wygrany, ale po kilku godzinach został anulowany. Na konto gracza zwrócono mi wniesioną kwotę, ale niepowiększoną o wygraną. Uważam, że powinienem dostać te pieniądze, bo postawiłem na prawidłowy wynik – pisze pan Jakub.

W dalszej części listu do redakcji czytelnik zaznacza, że złożył reklamację. Próbował wyjaśnić w niej, że jeśli bukmacher przyjął zakład, to powinien go wypłacić, skoro postawiony typ był prawidłowy. Firma nie uznała roszczeń, bo godzina postawienia zakładu sugerowała, że został zawarty po zakończeniu meczu, którego dotyczył. – Nie zgadzam się z tym. Jeśli bukmacher popełnił błąd, powinien wziąć za to pełną odpowiedzialność. Przecież obowiązuje zasada, że przedsiębiorca musi brać na siebie ryzyko prowadzonej działalności gospodarczej – dodaje czytelnik, który zastanawia się, czy warto walczyć o swoje prawa przed sądem.

Ścieżka reklamacyjna to pierwszy krok, który należy podjąć w każdym sporze z przedsiębiorcą, co też uczynił pan Jakub. Jeśli reklamacja nie przyniesie skutku, można walczyć dalej, korzystając z pomocy miejskiego rzecznika praw konsumenta, ewentualnie sądu. Oczywiście chodzi o bukmacherów legalnie działających w Polsce. Jeśli wejdziemy w spór z zagraniczną firmą, na pomoc polskich organów państwa nie ma co liczyć.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane