Polskie prawo najbardziej chwiejne w historii, biurokracja jak kula śniegowa

01.03.2015, 17:00; Aktualizacja: 01.03.2015, 23:51
3 godz. 26 min - powinien średnio każdego dnia poświęcić przedsiębiorca i konsument, aby przeczytać, jakie zmiany zachodzą w przepisach w Polsce

3 godz. 26 min - powinien średnio każdego dnia poświęcić przedsiębiorca i konsument, aby przeczytać, jakie zmiany zachodzą w przepisach w Polsce

Połowa szefów średnich i dużych firm w Polsce twierdzi, że biurokracja w istotny sposób przeszkadza w rozwoju ich przedsiębiorstw. Gorzej jest tylko w Indiach, Grecji i we Włoszech - wynika z badania Grant Thornton. "Jeżeli nie powstrzymamy tego procesu, to musimy spodziewać się spowolnienia gospodarczego" – ostrzega ekspert.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Jan(2015-03-02 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Paradoksalna biurokracja, statystyczne opracowania graniczące z absurdem, wskaźniki, współczynniki , sprawozdania rozdęte do niemożliwych granic, ciągłe informacje co ze sprawami takimi, siakimi - to muszą robić dla potrzeb Ministerstwa pracownicy sądów, zamiast zając się merytoryczną pracą. Sprawozdanie miesięczne sekretariatu kilka lat temu miało jedną stronę, teraz kilka ..., odpowiednio więcej miesięczne, kwartalne, roczne ...W ministerstwach utworzono rozbuchane departamenty statystyczne , informatyczne itp., więc musi być jakieś uzasadnienie ich bezsensownej pracy, nikomu nie służącej, bo na co komu te tony współczynników, wskaźników itp. A odbiór społeczny jest taki, że jest za dużo urzędników w administracji, sądownictwie itd.

    Odpowiedz
  • gość(2015-03-01 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    U mnie w firmie, każdy rok niesie wzrost kosztów i wzrost obowiązków które musimy robić względem Państwa.
    Księgowość w średniej firmie to koszt już 100 000zł rocznie i jest coraz gorzej!!!

    Odpowiedz
  • antyurzędnik(2015-03-01 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Agent Tomek odszedł z polityki, więc teraz to już armagedon się zbliża.

    Odpowiedz
  • cd(2015-03-01 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    A kto tworzył prawo w Polsce po 1989?- Dla dobra Polski i Polaków wszystkie reformy Buzka powinny być anulowane a przywrócone prawo gospodarcze z czasów Rakowskiego a system administracyjny z czasów Gierka. Dla obniżenia kosztów bytu Państwa należy zlikwidować powiaty, senat, jeden szczebel wojewódzki, gimnazja. Wprowadzić system prezydencki a każdego starającego się o ten Urząd obligatoryjnie badać - na test inteligencji, zdrowia fizycznego i psychicznego oraz wykształcenia rzeczywistego oraz udowodnionych osiągnięć twórczych. Istnienie niezależnych Urzędów Premiera i Prezydenta szkodzi bytowi Panstwa Polskiego i Narodu - wzajemnie sobie przeszkadzają i szkodzą.

    Odpowiedz
  • mafia w togach(2015-03-05 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    Można odnieść wrażenie i mam takie, graniczące z pewnością,że celowo ta chora do granic absurdu administracja jest tak rozpasana by ułatwić tym co trzeba i komu trzeba kręcenie lodów.Wszystko dzieje się pod przykryciem,jaki organ,jaki Sąd czy urzędnik jest w stanie to ogarnąć-? żaden.Sądy w Polsce kojarzone są z erą kamienia łupanego,procesy trwają po 20 lat.Jak więc widać takie działania mają rządową akceptację,mają społeczną akceptację bo wszyscy wszystko wiedzą ale aby to zmienić-nie robią NIC.Nie robią bo czerpią z tego korzyści.Zapowiadano w jednym z "programów" wyborczych lat temu kilka,że ostatecznie z rozdmuchaną administracją czas się rozprawić-i co-? Są jak zawsze mocni tylko w gębie pełnej frazesów i politycznego bełkotu

    Odpowiedz
  • asdasdasdadsasd(2015-03-03 19:32) Zgłoś naruszenie 00

    aja mam spolke zoo i ********

    Odpowiedz
  • wojtek(2015-03-20 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    oj tam, oj tam,
    ważne są jajeczka, plemniki, gender i coś tam, coś tam,
    co nie podoba się panom w sukienkach, a nie prawo.

    Warto byłoby jeszcze porównać stan aktów prawnych i biurokracji dziś i z okresu komuny.
    Albo quiz:
    - ile mamy godzin lekcyjnych w szkołach z prawa, a ile z religii?

    Odpowiedz