statystyki

Obrony karne radców mogą okazać się pyrrusowym zwycięstwem

02.03.2015, 05:17; Aktualizacja: 03.03.2015, 08:55
Andrzej Nogal, adwokat

Andrzej Nogal, adwokatźródło: Materiały Prasowe

Obrony w sprawach karnych to nie tylko poszerzenie rynku i dodatkowe możliwości zawodowe. To także obowiązek prowadzenia urzędówek karnych. Od lipca może się przy tym okazać, że konfitur nie ma, a obowiązki pozostają - pisze adw. Andrzej Nogal

Z niemałym zainteresowaniem przyglądam się wewnętrznym dyskusjom radców prawnych dotyczących obron w sprawach karnych. Oficjalnie prezentowany jest nastrój tryumfalistyczny: oto padł ostatni mur Babilonu, znika ostatnia przewaga adwokacka. Z obronami karnymi poradzimy sobie znakomicie, bo przecież mieliśmy prawo karne na studiach, a młodsze pokolenie radców i na aplikacji. Nadto, będziemy już mogli całościowo reprezentować przedsiębiorców, nie tylko w ramach sporów handlowych, ale i w razie potrzeby broniąc ich przed prokuraturą i sądem karnym. Skorzysta przy tym społeczeństwo, gdyż konkurencja rozkwitnie, monopol adwokacki upadnie, a stawki za obrony się obniżą. Symbolem takiego podejścia są rojące się w kraju bilbordy, z napisem: radcy prawni obrońcami od lipca 2015r.

Andrzej Nogal, adwokat

Andrzej Nogal, adwokat

źródło: Materiały Prasowe


Pozostało 38% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • asdfghjkl;(2015-03-03 09:10) Zgłoś naruszenie 00

  Spokojnie. Jakoś to będzie. Tysiące chętnych na aplikacje nie mogą się mylić!

  Odpowiedz
 • Hanna(2015-03-02 10:23) Zgłoś naruszenie 00

  oj boli adwokatów boli...

  Odpowiedz
 • zofia(2015-03-02 10:43) Zgłoś naruszenie 00

  Zastanawiam się nad "troską" adwokatów o radców prawnych. Czy nie jest to obawa o utratę klientów? Wszyscy jesteśmy prawnikami a obcokrajowcy nie rozumieją podziału na radców i adwokatów. Może kiedyś nastąpi zjednoczenie.

  Odpowiedz
 • Cezary(2015-03-02 14:39) Zgłoś naruszenie 00

  Boli głupota WŁADZY USTAWODAWCZEJ, która mając dwie profesje obdzieliła je takimi samymi obowiązkami przy innych standardach zawodowych. Zawsze przecież radcowie chcący być adwokatami mogli wstąpić do adwokatury. Gdzie tu logika ?

  Odpowiedz
 • adw(2015-03-02 16:52) Zgłoś naruszenie 00

  Artykuł 10/10. Uważam ponadto że samorząd powinien zarządac on Państwa odszkodowania za pozbawienie możliwości zarobkowania ponieważ nikt nie wynajmie prawnika, którego ma za darmochę. Dlaczego rybacy za zakaz połowów dostali po milionie, rolnicy za zakaz produkcji mleka, kasę. Dlaczego więc adekwatnie za pozbawienie chleba mają nie dostać adwokaci?. Wyjdzie wszystkim bokiem ta reforma po równo adwokatom radcom, prokuratorom, i klientom. Nie będzie wygranych

  Odpowiedz
 • q_w(2015-03-02 18:18) Zgłoś naruszenie 00

  Po marnych idiotach i prywaciarzach z polskiego parlamentu i rządu nie spodziewajmy się logiki... A co do tej rzekomej troski adwokatów o radców, to trzeba być faktycznie dziwolągiem, by twierdzić, że powyższy artykuł stanowi wyraz takowej troski. Cóż, jak widać niektórzy widzą tylko to, co chcą zobaczyć, a nie to, co jest naprawdę.

  Odpowiedz
 • a(2015-03-02 19:56) Zgłoś naruszenie 00

  Błogosławieni co nie korzystają z usług jednych i drugich.
  Co adwokat może jak sędzia nie zna prawa ?

  Odpowiedz
 • dref(2015-03-02 22:11) Zgłoś naruszenie 00

  Tak się przy okazji zastanawiam, czy zmiana zasad obrony w sprawach karnych nie odbije się wszystkim. Każdy ma prawo do obrońcy, po stawce urzędowej. Jakby te obrony wzięli tylko troskliwi adwokaci, to w zasadzie mogą zapomnieć o sprawach cywilnych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane