statystyki

Sąd rejestrowy wyznaczy dodatkowy siedmiodniowy termin

autor: KT17.02.2015, 07:55

W przypadku dokonania zmiany w składzie zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością konieczne jest złożenie stosownego wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Jakie formalne wymogi należy spełnić, składając tego rodzaju dokument?

Złożenie wniosku jest konieczne, ponieważ w odpowiednim dziale KRS zamieszcza się informacje dotyczące zarządu danej spółki z o.o. jako organu uprawnionego do jej reprezentowania, a także osób wchodzących w jego skład, ze wskazaniem sposobu reprezentacji. Do KRS trzeba zatem złożyć dokument stanowiący dowód dokonanych zmian w zarządzie, z wyszczególnieniem nowych osób, które weszły w jego skład. Adresy tych nowych członków zarządu spółki z o.o. należy dołączyć do formularza będącego zgłoszeniem zmian w składzie osobowym tego organu. Należy to robić również w przypadku każdorazowej zmiany adresu któregoś z członków zarządu.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • McCarthy & Taggart Group(2015-10-06 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    Zgłoszenie zmian do KRS jest obowiązkiem zarządu spółki z o.o. W naszym artykule: http://mctgroup.eu/blog/kiedy-spolka-powinna-zglosic-zmiany-do-krs/ piszemy o tym, że należy zgłaszać nie tylko zmianę zarządu, ale także wszelkie inne zmiany dokonywane w spółce z o.o., jak np.: zmiana wspólników. Przeczytasz tam także jak to zrobić oraz w jakim terminie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane