statystyki

Niewiele młodych matek stara się o zwolnienie ze składek adwokackich

21.01.2015, 15:32; Aktualizacja: 21.01.2015, 16:21

Naczelna Rada Adwokacka chciała ułatwić życie świeżo upieczonym mamom, które wykonują zawód adwokata, zwalniając je na okres sześciu miesięcy z obowiązku płacenia składek. Z danych przesłanych przez rady wynika jednak, że nadal mała liczba kobiet stara się o ten przywilej.

Z danych przesłanych przez rady wynika, że ORA w Gdańsku, Kielcach, Łodzi, Poznaniu, Wałbrzychu i Warszawie podjęły własne uchwały zwalniające w całości z 6-miesięcznej płatności składek w związku z urodzeniem dziecka.

Z kolei rady w Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie czy Wrocławiu zwalniają młode mamy z płacenia części składki przeznaczonej na Fundusz Administracyjny NRA.

Kilka rad rozpatruje też indywidualnie wnioski o zwolnienie z płacenia w tym okresie składek, biorąc pod uwagę dodatkowe kryteria jak na przykład stan zdrowia. Tak jest w Częstochowie, Koszalinie, Opolu, Szczecinie i Zielonej Górze.


Pozostało 47% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Robert(2015-01-22 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego premiuje się tylko matki, a nie ojców? To dyskryminacja. Jako świeżo upieczony ojciec też zajmuję się moimi dziećmi, poświęcam im tyle samo czasu co matka, więc oczekuję że nie będę dyskryminowany ze względu na płeć. Co jak co, ale zakaz dyskryminacji ze względu na płeć powinien być przestrzegany przez korporacje prawnicze!

    Odpowiedz
  • adwokat(2015-01-27 00:05) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram Roberta. Mężczyzna jest w Polsce dyskryminowany.w lutym rodzi m się dziecko i złoże wniosek o zwolnienie ze składek

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane