statystyki

Adwokat jak lekarz. Zaufanie to podstawa

22.01.2015, 05:59; Aktualizacja: 22.01.2015, 10:46
Ziemisław Gintowt

Ziemisław Gintowtźródło: Materiały Prasowe

Ani długotrwały proces, ani lepiej płatne zajęcie, ani utrata zainteresowania w trakcie prowadzenia sprawy nie mogą uzasadniać wypowiedzenia przez prawnika pełnomocnictwa - twierdzi adw. Ziemisław Gintowt.

Ewa Maria Radlińska: Co jednak zrobić, gdy klient nie płaci miesiącami?

Ziemisław Gintowt

Ziemisław Gintowt

źródło: Materiały Prasowe

Adw. Ziemisław Gintowt: Uchylanie się przez klienta od uiszczenia umówionego wynagrodzenia, jest jednym z tych niewielu przypadków, kiedy adwokat może wypowiedzieć klientowi pełnomocnictwo. Warto jednak pamiętać, że fakt zaprzestania uiszczania honorarium przez klienta nie zwalnia adwokata z obowiązku podejmowania wszelkich niezbędnych w sprawie czynności. Adwokat pomimo wypowiedzenia stosunku pełnomocnictwa jest zobowiązany do działania w sprawie jeszcze przez dwa tygodnie od dnia wypowiedzenia pełnomocnictwa. Wynika to wprost z par. 55 Zbioru Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu jak również z przepisów procesowych.

EMR: No ale gdy klient przekonuje, że w końcu zapłaci, to jak długo Pan czeka na honorarium?


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • adwokat(2015-01-23 23:55) Zgłoś naruszenie 00

    A mnie zbiór zasad godności zawodu nie obowiązuje. Pozywam chamów którzy mi nie płacą, nie staram się w urzędówkach i reklamuję gdzie tylko mogę. Dlaczego? Bo chcę żyć, bo muszę zarobić na rodzinę, bo uczyłem się 30 lat zanim otworzyłem kancelarię. Wypowiadam też pełnomocnictwa jak mi tylko który fizol podpadnie. Życie weryfikuje szumne i patetyczne pozy takich panów jak pan dziekan, przy najmniej w codziennym życiu zawodowym. Elity palestry są oderwane od rzeczywistości

    Odpowiedz
  • panie adwokat(2015-02-04 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Po co się tak zżymać. Wystarczy podać zaporową cenę za sprawę i po kłopocie. W naszym grajdołku byli dziekani za 10.000 zł nie zdejmowali nóg ze swojego biurka, bo im się nie chciało ich stamtąd ruszyć. Elity chyba już wymarły, albo mogą mówić o wysokich szumnych zasadach bo się dorobiły.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane