statystyki

Marszałkowie województw nie kupią sobie spokoju

autor: Beata Lisowska21.01.2015, 07:28
Beata Lisowska redaktor Gazety Prawnej

Beata Lisowska redaktor Gazety Prawnejźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Komentarz tygodnia

Rząd zabiera się za reformowanie branż, które dla budżetu państwa od dawna są kulą u nogi. Na pierwszy ogień poszło górnictwo. Następni mogą być kolejarze i pracownicy poczty. Każda z tych reform będzie oznaczać wysokie koszty społeczne i potencjalne konflikty. Ten na Śląsku chwilowo udało się zażegnać, ale na horyzoncie już widać kolejne problemy.

Rząd i samorządy powinny szykować programy osłonowe dla ludzi odchodzących z nierentownych branż. I nie chodzi tylko o wysokie odprawy, które obiecano górnikom. Te pieniądze mają szansę zostać dobrze wydane tylko pod warunkiem, że pracownicy restrukturyzowanych branż stworzą za nie nowe miejsca pracy. Ktoś musi im jednak w tym pomóc. Już powinny być szykowane projekty szkoleń przygotowujące zwalnianych górników, listonoszy czy kolejarzy do pracy w innych zawodach, uczące ich nowych kwalifikacji i przedsiębiorczości. Powinny powstawać projekty doradztwa, jak najlepiej zainwestować rządowe odprawy, aby pieniądze te nie zostały przejedzone.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane