statystyki

Znany prawnik, dobry prawnik

12.01.2015, 06:35
Radosław Baszuk adwokat, wiceprezes Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokatury.

Radosław Baszuk adwokat, wiceprezes Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokatury.źródło: Materiały Prasowe

Adw. Radosław Baszuk: W głośnych procesach adwokat musi znaleźć w sobie z jednej strony siłę, by sprostać medialnemu szaleństwu, z drugiej wewnętrzny spokój, by nie dać się mu uwieść.

Ewa Maria Radlińska: Sporo ostatnio tych medialnych procesów: Katarzyna W., Joanna L., Dariusz K., czy Zuzanna M. i Kamil N. Taka sprawa to wygrana na loterii i ustawia obrońcę już na całe zawodowe życie?

Adwokat Radosław Baszuk: Głośne medialne sprawy, szczególnie w sprawach karnych, gdzie osoba obrońcy jest z natury rzeczy bardziej eksponowana, pomagają w karierze, w osiągnięciu wysokiej pozycji zawodowej a później w jej utrzymaniu. Oczywiście, dobrze jest taką sprawę wygrać. Nie wszystkie sprawy jednak są do wygrania. Wtedy należy przynajmniej zostawić po sobie dobre, a najlepiej bardzo dobre wrażenie. W przestrzeni publicznej doskonale funkcjonuje stereotyp: znana sprawa – znany adwokat, znany adwokat – dobry adwokat.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • a.(2015-01-12 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdury !!

    Odpowiedz
  • Panther(2015-01-13 21:54) Zgłoś naruszenie 00

    Aż nie chce się tego czytać - te "opowieści" mają się tak do rzeczywistości, jak demokracja ludowa do demokracji! Władze adwokatury dalej "pitu-pitu" o zasadach etyki, żeby obronić swoje zdobyte już pozycje, a przecież każdy widzi, że rzeczywistość to prawnicy płacący mediom za pokazywanie ich w TV lub gazetach, "działkowanie" się z najróżniejszymi naganiaczami itd. Niestety, w zawodzie adwokackim to nie o to chodzi, by znać paragrafy, ale by znać właściwych ludzi...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane