Elektroniczne potwierdzenie odbioru: tablet nie we wszystkim lepszy od zwrotki

autor: Patryk Słowik09.01.2015, 07:30; Aktualizacja: 09.01.2015, 07:36
list, poczta, listy

list, poczta, listyźródło: ShutterStock

Elektroniczne potwierdzenie odbioru ma zrewolucjonizować polski wymiar sprawiedliwości. Mało kto wspomina jednak o zagrożeniach

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • listonosz(2017-10-18 18:51) Zgłoś naruszenie 10

  mi padł tablet i nie zatwierdził podpisu, list doręczyłem i co teraz urzędniczka się upiera że nie pamieta czy taki list dotarł i nie podpisze mi tzw, zwrotki więc co teraz mam płacić 2200 za ten list??

  Odpowiedz
 • ab17pl(2015-01-10 12:50) Zgłoś naruszenie 10

  Panie Goc jest pan geniuszem skoro Pan uważa że da się rozpoznać podpis sfałszowany na tablecie , ja uważam że podpis elektroniczny można sfałszować na drodze elektronicznej dysponując wzorem podpisu aby temu zapobiec wymagana jest analiza przepływu danych z ekranu /procesor /pamięć. Natomiast jak ktoś podpisze się podobnie na ekranie to za mało jest danych aby prawidłowo rozszyfrować fałszerstwo , nie ma ruchu kulki długopisu, śladu stalówki itp., ale jest coś czego nie było na papierze jest czas poszczególnych sekwencji podpisu, jak ktoś się zatrzyma ,zawaha to go mamy!.

  Odpowiedz
 • Cogito(2015-01-12 18:00) Zgłoś naruszenie 10

  To ciekawe, że "geniusze" widzą problemy w elektronicznych zabezpieczeniach, które są wielokroć lepsze od papierowych, a nie dostrzegają tysięcy oszustw robionych obecnie. Np. sąd dostaje zwrot i 2 awiza, gdzie są tylko nieczytelne gryzmołki, poświadczające nieprawdę, jakoby nie można było dostarczyć przesyłki do adresata instytucjonalnego i ... uwaga, uwaga, uznaje na podstawie takich "dowodów", że przesyłka była doręczona skutecznie. Nie dziwię się, że boją się systemu elektronicznego, który ukróci możliwości takich oszustw, które może zrobić nawet niepiśmienny doręczyciel.

  Odpowiedz
 • ...(2015-01-09 13:53) Zgłoś naruszenie 00

  niech znikną akta sądowe :) i podsądni. :)

  Odpowiedz
 • ja(2015-01-09 12:58) Zgłoś naruszenie 00

  a te urządzenia często się psują...i wszystko może zniknąć...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane