statystyki

Zakulisowe obrady. Relacja z I dnia zjazdu radców prawnych

22.11.2014, 05:40; Aktualizacja: 22.11.2014, 20:41
Nadzwyczajny zjazd radców prawnych

Nadzwyczajny zjazd radców prawnychźródło: Materiały Prasowe

Zaczęło się od chóralnych, rozpaczliwych wręcz apeli o nieuchwalanie nowego kodeksu etyki radców prawnych w zaproponowanym kształcie. Następnie ogłoszono pierwszą przerwę, a zaraz po niej kolejne. Skończyło się na tym, że zdecydowaną większość pierwszego dnia nadzwyczajnego zjazdu radców prawnych delegaci spędzili nie na sali obrad, ale w hotelowym holu.

Prezes KRRP Dariusz Sałajewski oraz zaproszeni goście, którzy jako pierwsi wystąpili w piątkowe popołudnie przed ponad 200-osobową widownią, wielokrotnie podkreślali, jak wiele emocji towarzyszy ich spotkaniu. Napiętą atmosferę jeszcze bardziej podkręciły ich zgodne wezwania o odrzucenie propozycji rozluźnienia granic tajemnicy zawodowej oraz dopuszczenia korzystania z płatnego pośrednictwa. W swoim inauguracyjnym przemówieniu szef samorządu radcowskiego, a zarazem formalny przewodniczący zespołu powołanego do opracowania nowego kodeksu etyki, stwierdził wprost, że jest stanowczym przeciwnikiem takich rozwiązań.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane